X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

M. Ociepa: decyzja ws. J. Wojciechowskiego motywowana politycznie

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 08:24
- Skoro ustaliliśmy, nawet z polską opozycją, że Janusz Wojciechowski jest najlepszym, kompetentnym kandydatem na to stanowisko, to znaczy, że mamy do czynienia ze względami politycznymi - powiedział Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii, komentując doniesienia mediów, że polski kandydat na komisarza w KE zostanie odrzucony.
Audio
  • Marcin Ociepa: kompetencji Januszowi Wojciechowskiemu nie brakuje (Sygnały dnia/Jedynka)

Po wysłuchaniach w PE dwie kandydatury - w tym Janusza Wojciechowskiego -  są pod znakiem zapytania. "Rzeczpospolita" poinformowała, że w przypadku Polaka decyzja negatywna już zapadła.

Z informacji brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że ostatecznej decyzji jeszcze nie ma, ale odrzucenie Janusza Wojciechowskiego jest bardzo prawdopodobne w poniedziałek, na dodatkowym wysłuchaniu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
pap janusz wojciechowski  1200.jpg
PE: kandydatura Janusza Wojciechowskiego pod znakiem zapytania

"Motywy polityczne"

- To anonimowe, subiektywne opinie - ocenił doniesienia "Rz" Marcin Ociepa. Dodał, że słyszał "opinie odwrotne, pozytywne".

Zaznaczył, że "musimy mieć świadomość, że ta kadencja Parlamentu Europejskiego jest wyjątkowa pod kątem reżimu przesłuchań". - Myślę, że jest to umotywowane przede wszystkim politycznie - wskazał.

"Niechęć do polskiego rządu"

Marcin Ociepa podkreślił, że "kompetencji Januszowi Wojciechowskiemu na pewno nie brakuje, o czym mówi nawet opozycja w Polsce". - To jeden z bardziej wybitnych znawców wspólnej polityki rolnej w Polsce - ocenił.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Dodatkowe wysłuchanie Janusza Wojciechowskiego. Sześć pytań, dwa dni na odpowiedź

Jednym z powodów decyzji PE jest, w opinii wiceministra, "niechęć części czołowych polityków europejskich do polskiego rządu", która sprawiła, że zarówno Janusz Wojciechowski, jak i "jakikolwiek inny Polak", od początku znajdowali się "na liście" polityków, którzy "będą mieli problemy z przesłuchaniem".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ryszard Czarnecki 663.JPG
R. Czarnecki: wystąpienie J. Wojciechowskiego spokojne i merytoryczne

Polska gotowa "na wszystkie scenariusze"

Jak powiedział wiceszef resortu przedsiębiorczości i technologii, w Unii Europejskiej ma obecnie miejsce "fundamentalny spór". - Są siły w UE, które są totalne w swoich poglądach. To oznacza, że nie uznają, iż ktoś się może z nimi nie zgadzać. To się mści - podkreślił.

>>>[POLSKIE RADIO 24] Prof. Tomasz Grzegorz Grosse: przesłuchania w PE są niezwykle upolitycznione

Marcin Ociepa zaznaczył, że "Janusz Wojciechowski jest kandydatem Polski, dopóki nie będzie negatywnej oceny Parlamentu Europejskiego - oficjalnej". Zapewnił jednak, że rząd jest "przygotowany na wszystkie scenariusze" i musi być gotowy na inne warianty.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

*** 

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Świątek

Gość: Marcin Ociepa (wiceminister przedsiębiorczości i technologii)

Data emisji: 03.10.2019

Godzina emisji: 7.14

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dodatkowe wyjaśnienia przed kandydatką na komisarza z Francji

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 23:38
Kandydatka na komisarza z Francji Sylvie Goulard też będzie musiała odpowiedzieć na dodatkowe pytania w Parlamencie Europejskim. Przedstawiciele grup politycznych negatywnie ocenili jej wysłuchanie na komisji parlamentarnej. 
rozwiń zwiń