X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

We wtorek odbędzie się drugie wysłuchanie Janusza Wojciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 15:42
We wtorek przed południem w Parlamencie Europejskim odbędzie się drugie wysłuchanie kandydata na komisarza Janusza Wojciechowskiego. Tak zdecydowali koordynatorzy grup politycznych z komisji rolnictwa.
Audio
  • We wtorek w PE odbędzie się drugie wysłuchanie kandydata na komisarza Janusza Wojciechowskiego - relacja Beata Płomeckiej z Brukseli (IAR)
Janusz Wojciechowski podczas przesłuchania w Parlamencie Europejskim
Janusz Wojciechowski podczas przesłuchania w Parlamencie EuropejskimFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

1200_Wojciechowski_PAP.jpg
Jacek Podgórski: byłbym zdziwiony, gdyby Wojciechowski nie został komisarzem

Odpowiedzi na dodatkowe pytania, które przysłał polski kandydat nie usatysfakcjonowały europosłów. Ale wcześniej mówiło się, że deputowani będą chcieli po raz drugi wysłuchać Janusza Wojciechowskiego.

Jutrzejsze wysłuchanie potrwa krócej niż to pierwsze - 1,5 godziny i po nim koordynatorzy grup politycznych zdecydują co dalej. Nie sposób przewidzieć jaka będzie to decyzja, bo oprócz kwestii merytorycznych decydują też te polityczne. Współpracownicy Janusza Wojciechowskiego są dobrej myśli.

Zmiana strategii

Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła, że na drugie wysłuchanie ma on zmienić strategię - mniej mówić o przyjaznym dla środowiska rolnictwie, bo to nie podobało się chadekom. W przypadku socjalistów ma rozwiewać obawy, że reforma unijnej polityki rolnej nie będzie oznaczała renacjonalizacji rolnictwa.

Janusz Wojciechowski 1200 PAP.jpg
Dodatkowe wysłuchanie Janusza Wojciechowskiego. Sześć pytań, dwa dni na odpowiedź

Z ustaleń brukselskiej korespondentki wynika, że w ubiegłym tygodniu Janusz Wojciechowski rozmawiał z szefową Komisji Ursulą von der Leyen, która podtrzymała swoje poparcie. Ale zdania co do szans Polaka są w europarlamencie podzielone.

Zagrożenie "utrącenia"

Są tacy, którzy mówią, że jego zaakceptowanie jest pod dużym znakiem zapytania i że jego los jest uzależniony od tego co stanie się z kandydatką z Francji, najbardziej krytykowaną podczas wysłuchania. - Jeśli ona zostanie odrzucona, wtedy "utrącony" zostanie Polak - usłyszała w europarlamencie Beata Płomecka.

Jeśli jednak, w ramach układu trzech największych grup politycznych, chadeków, socjalistów i liberałów, dotyczącego rezygnacji z odrzucania kandydatów, Sylvie Goulard otrzyma zielone światło, wtedy i bezpieczny będzie kandydat z Polski. Tym bardziej, że pod koniec ubiegłego tygodnia wysłuchania przeszły Chorwatka i Estonka, mimo dużej krytyki. Podobno europosłowie mówili, że jednej z nich nie zatrudniliby nawet jako asystentki.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PE: kandydatura Janusza Wojciechowskiego pod znakiem zapytania

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 07:01
Po trzech dniach przesłuchań w Parlamencie Europejskim dwie kandydatury - w tym Janusza Wojciechowskiego - stoją pod znakiem zapytania - podaje brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Płażyński: trudno znaleźć lepszego fachowca niż J. Wojciechowski

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 08:44
- Trudno znaleźć inną osobę, która byłaby fachowcem takiej skali, jeżeli chodzi o sprawy rolnictwa i prac Parlamentu, czy - szerzej – instytucji i organów unijnych – powiedział o Januszu Wojciechowskim, kandydacie na unijnego komisarza rolnictwa ds. Kacper Płażyński, gość "Sygnałów Dnia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

PE oceni dodatkowe odpowiedzi Janusza Wojciechowskiego. Dziś decyzja ws. polskiego kandydata

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 06:28
Dziś w Parlamencie Europejskim decyzja w sprawie kandydata Polski na komisarza Janusza Wojciechowskiego. Deputowani z komisji rolnictwa ocenią (początek spotkania ok 15.30) jego dodatkowe, pisemne odpowiedzi na pytania i bardzo prawdopodobne jest drugie wysłuchanie jutro rano.
rozwiń zwiń