X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marcin Ociepa: Porozumienie wyciągnęło wnioski z lat 90. kiedy prawica była podzielona

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 08:45
- Porozumienie od samego początku ma konstruktywne podejście do koalicji. Mamy swój program i on jest uwzględniany w obozie - powiedział w "Sygnałach dnia" wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa z Porozumienia.
Audio
  • Marcin Ociepa o rozmowach koalicyjnych w obozie Zjednoczonej Prawicy (Jedynka/Sygnały dnia)

Nie radzę nikomu rozchybotać łodzi, jaką jest Zjednoczona Prawica. Ci, którzy ją rozchyboczą, pierwsi z niej wypadną. Adresuję to do wszystkich gorących głów, które coś kombinują na boku - ostrzegał wiceprezes PiS Adam Lipiński na łamach "Super Expressu". Czy Porozumienie czuje się adresatem tych słów?

- Nie czujemy się. W 100 proc. bym podzielał refleksję pana ministra Lipińskiego - powiedział Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia. Podkreślił, że zjednoczenie prawicy jest olbrzymią wartością samą w sobie. - Wyciągnęliśmy wnioski z lat 90. kiedy prawica była podzielona i przegrywała - dodał.

7x24-201019-screen-1200.jpg
J. Lichocka: kandydatura M. Morawieckiego na premiera jest niepodważalna

Gość Jedynki stwierdził, że "Porozumienie od samego początku ma konstruktywne podejście do koalicji". - Mamy swój program i on jest uwzględniany w obozie - powiedział wiceminister. Poinformował też, że według Porozumienia, Mateusz Morawiecki jest bardzo dobrym premierem. - Logika polityczna wskazuje, że skoro wygraliśmy wybory z tym premierem jako liderem rządu, a rząd przecież jest bardzo ważnym elementem oceniania naszego obozu, to trudno, żebyśmy zmieniali kogoś, kto poprowadził nas do zwycięstwa - ocenił.

Marcin Ociepa zaznaczył, że "obecnie trwają rozmowy koalicyjne i w zasadzie one przebiegają w bardzo harmonijny sposób". Pytany, dlaczego zatem pojawia się ostrzeżenie wiceprezesa PiS, wskazał, że należy pytać autora, kogo miał na myśli. Dodał, że stanowisko Solidarnej Polski powinni prezentować politycy SP.

Dopytywany, czy Jarosław Gowin domaga się stanowiska szefa polskiej dyplomacji i dodatkowego resortu środowiska, Ociepa stwierdził: pierwsze słyszę.

W audycji poruszono też temat wzrostu pensji minimalnej. Mówiono także o decyzji prokuratury, która oceniła, że osoby niosące wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą nie dopuściły się przestępstwa oraz o zapowiedziach Lewicy ws. ustawy o związkach jednopłciowych dopuszczającej adopcję i akcji "tęczowy piątek" w szkołach.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Krzysztof Świątek

Gość: Marcin Ociepa (wiceminister przedsiębiorczości i technologii)

Data emisji: 24.10.2019

Godzina emisji: 8.15

fc/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin o nowym rządzie: zaplanowanie pracy ważniejsze niż personalia

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 14:49
- Nie ma powodu, żeby spieszyć się z powołaniem nowego rządu. Najpierw musimy zaplanować rozstrzygnięcia programowe na całą kadencję, potem przejść do personaliów i tego co nieuchronne w polityce – podziału sfery wpływów między trzy ugrupowania – powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Sroka: Zjednoczona Prawica spisała się dobrze. Potwierdziły to wybory

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 12:55
- Ostatnie lata pokazały, że Zjednoczona Prawica, koalicja trzech partii, dobrze się spisała - powiedziała na antenie Jedynki Magdalena Sroka. Dodała, że "nie widzi potrzeby, aby zmieniać kształt tej koalicji".
rozwiń zwiń