X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PiS rekomendowało kandydatów na premiera i marszałków Sejmu i Senatu

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 19:45
 - Klub parlamentarny PiS będzie rekomendował Elżbietę Witek na marszałka Sejmu, naszym kandydatem na marszałka Senatu będzie Stanisław Karczewski. Będziemy rekomendować Mateusza Morawieckiego na funkcję premiera – oświadczył w czwartek szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki.
Audio
  • Ryszard Terlecki o kandydatach PiS na premiera i marszałków (IAR)
Obrady Klubu PiS w Ożarowie Mazowieckim
Obrady Klubu PiS w Ożarowie Mazowieckim Foto: https://twitter.com/pisorgpl
  • Kandydatem na premiera w nowym rządzie ma być Mateusz Morawiecki
  • PiS rekomendowało Elżbietę Witek na marszałka Sejmu 
  • Kandydatem na marszałka Senatu zgodnie z propozycją klubu PiS ma być Stanisław Karczewski 

Po zakończeniu pierwszej oficjalnej części spotkania Terlecki poinformował dziennikarzy, że prezes PiS w swoim wystąpieniu przedstawił trzy kwestie. - Nasz klub będzie rekomendował Elżbietę Witek na marszałka Sejmu IX kadencji, że naszym kandydatem w wyborach na marszałka Senatu będzie Stanisław Karczewski oraz że nasz klub będzie rekomendował Mateusza Morawieckiego na funkcję premiera rządu RP – oświadczył w rozmowie z dziennikarzami Terlecki.

pap_prezydent_andrzejduda1200.jpg
Prezydent: parlament powinien być miejscem godnej debatyDopytywany czy podczas spotkania poruszono też kwestie personalne jeśli chodzi o skład nowego rządu Terlecki, odparł, że nie. - To wszystko jeszcze trwa. Są konieczne ustalenia, także ustalenia w gronie sojuszników, partii, które tworzą Zjednoczoną Prawicę – zaznaczył.

Decyzje w sprawie składu rządu w przyszłym tygodniu 

Terlecki poinformował jednocześnie, że w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie kierownictwa partii, czyli Prezydium Komitetu Politycznego z liderami sojuszniczych partii - Solidarnej Polski i Porozumienia. - Tam zapadną decyzje co do składu przyszłego rządu - podkreślił.Szef klubu PiS mijającej kadencji pytany, czy to oznacza, że w przyszłym tygodniu poznamy skład Rady Ministrów, stwierdził: „no nie jest to może takie pilne, te rozmowy pewnie co do szczegółów będą trwały”. - To chodzi nie tylko o ministrów konstytucyjnych, przecież jest liczne grono wiceministrów, rozmaitych funkcji, więc to wszystko jeszcze przed nami – dodał Terlecki.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Prezes PiS: piękne zwycięstwo nad siłami Polski Minus trzeba przypieczętować

Pierwsza oficjalna część spotkania parlamentarzystów PiS trwała ok. 1,5 godziny. Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że omówiono przebieg kampanii wyborczej oraz wyniki wyborów. - Były też podziękowania dla tych, którzy ciężko pracowali w kampanii, dla kandydatów, a także dla tych posłów, którzy niestety w tych wyborach nie otrzymali mandatów – dodała Czerwińska. 

bartos 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin o protestach wyborczych: demokracja działa, ostateczne decyzje należą do niezawisłych sędziów

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 17:56
Wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że protesty wyborcze to normalna procedura odwoławcza i jeżeli są wątpliwości to odwołanie się do instancji sądowej nie powinno budzić sensacji.
rozwiń zwiń