X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Franciszek: święci to osoby, które mocno stąpały po ziemi

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 13:00
- Dzisiejsza uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam, że wszyscy jesteśmy wezwani do świętości - powiedział w piątek papież Franciszek. Mówił wiernym, że w tych dniach krążą również "negatywne" przekazy na temat śmierci i zmarłych.
Papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański
Papież Franciszek podczas modlitwy Anioł PańskiFoto: ANDREAS SOLARO/AFP/East News

Zwracając się do tysięcy ludzi zgromadzonych w południe na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański papież podkreślił: święci i święte wszystkich czasów, których czcimy razem, nie są po prostu symbolami, odległymi i nieosiągalnymi istotami ludzkimi. - Przeciwnie - dodał - to osoby, które mocno stąpały po ziemi; doświadczyły codziennego trudu egzystencji ze swoimi sukcesami i porażkami znajdując w Bogu siłę, by zawsze się podnieść i podążać dalej - podkreślił.

prymas 1200 free.jpg
Prymas: dzień Wszystkich Świętych pokazuje, że droga do świętości jest dla wszystkich

Franciszek wskazywał, że "świętość to dar i wezwanie" i wyraża się także we wzięciu na siebie odpowiedzialności i życiu w duchu miłosierdzia.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Abp Stanisław Gądecki: zatrzymajmy się w codziennym biegu

Mówiąc o świętych jako wzorach do naśladowania wskazał: jest wśród nich wielu świadków świętości z sąsiedztwa, świętości osób, które żyją blisko nas i są odblaskiem obecności Boga.

Modlitwa na cmentarzu aktem wiary

- Wspomnienie świętych skłania nas do tego, by wznieść oczy ku niebu: nie po to, aby zapominać o realiach ziemi, ale by się z nimi zmierzyć z większą odwagą i nadzieją - wyjaśnił papież.

Zapowiedział, że w Dzień Zaduszny odprawi mszę w katakumbach Priscilli; "jednym z miejsc pochówku pierwszych chrześcijan w Rzymie" - przypomniał.

- W tych dniach, w których niestety krążą także przekazy negatywnej kultury na temat śmierci i zmarłych, zachęcam do tego, by nie zaniedbać wizyty i modlitwy na cmentarzu. To będzie akt wiary - wezwał.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież Franciszek: dziś wspominamy wybór kardynała Karola Wojtyły

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 11:15
Papież Franciszek podczas audiencji generalnej w środę w Watykanie nawiązał do przypadającej tego dnia 41. rocznicy wyboru Jana Pawła II. Podkreślił, że apel polskiego papieża o otwarcie serc dla Chrystusa jest zawsze aktualny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież Franciszek: śmierć to policzek dla naszej iluzji wszechmocy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 21:21
- Śmierć to policzek dla naszej iluzji wszechmocy - powiedział papież Franciszek przed uroczystościami Wszystkich Świętych i Zaduszek. Słowa te znalazły się w jego przesłaniu do uczestników spotkania młodzieży odbywającego się w Meksyku.
rozwiń zwiń