X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jacek Saryusz-Wolski: minister Szymański jest fachowcem

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 21:44
- Konrad Szymański jest dobry merytorycznie i sprawny negocjacyjnie. Dobrze wykonuje swoją pracę, nie zajmuje się PR, nie ma parcia na szkło. Poczytuję to za zaletę, polityka europejska nie zawsze powinna kochać media - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Jacek Saryusz-Wolski.   
Audio
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiFoto: PR24/J. Popławski

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił w piątek skład swojego nowego gabinetu, który będzie liczył 20 resortów.  Z resortu spraw zagranicznych został  wydzielony pion dotyczący polityki europejskiej. Będzie on podlegał kancelarii premiera, a na jego czele stanie obecny wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich Konrad Szymański. 

Urząd wraca na swoje miejsce


duda pap 1200.jpg
Andrzej Duda o nowym składzie rządu: bardzo ciekawe propozycje. Dadzą sobie radę

Jacek Saryusz-Wolski przypomniał, że osobne ministerstwo ds. europejskich podlegające premierowi występuje w państwach UE. - Tak też było w Polsce od 1991 roku. Gdy kierowałem urzędem ds. integracji europejskiej przez osiem lat urząd był poza MSZ i podlegał premierowi. Mam sentyment, ale dostrzegam też zalety tego rozwiązania. To dobry model, jeśli chodzi o koordynację tak szerokiego zakresu spraw, które w dużej części nie są materią polityki zagranicznej. Urząd wraca z powrotem tam, gdzie był - powiedział europoseł. 

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że w MSZ pozostaną relacje dwustronne z krajami członkowskimi UE, innymi krajami świata oraz instytucjami poza UE. - Nie ma powodów do niepokoju, że resort będzie pozbawiony znaczenia. Polityką zagraniczną zajmują się prezydent, premier i właściwy minister - każdy na swoim poziomie. Minister spraw europejskich jest koordynatorem wszystkich ministerstw i wchodzi w głąb relacji z różnymi politykami UE - tłumaczył Jacek Saryusz-Wolski. 

Klimat i energia

W rządzie Mateusza Morawieckiego powstaną nowe ministerstwa, w tym resort nadzoru właścicielskiego, resort zarządzania funduszami i resort klimatu. - Jesteśmy na cenzurowanym, oskarża się nas o brak entuzjazmu ws. redukcji emisji CO2. Taki resort to bardzo dobry pomysł z punktu widzenia odbioru, pokazuje polskie priorytety - mówił europoseł.  

Zlikwidowane zostanie natomiast Ministerstwo Energii. - Brakuje mi tego resortu. Energia jest bardzo ważną dziedziną, być może sprawy z nią związane będą kierowane z pozycji urzędu premiera. Energia to nie tylko dobro i towar. To również broń w wojnach hybrydowych używana często przez Rosję. Przy okazji energii rozgrywa się geopolityka - podkreślił Jacek Saryusz-Wolski.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Grzegorz Jankowski. 

Data emisji: 10.11

Godzina emisji: 20.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

M. Manasterski: był rząd dobrej zmiany, teraz potrzeba rządu wielkiej zmiany

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 11:25
- Mieliśmy rząd dobrej zmiany, teraz potrzebujemy rządu wielkiej zmiany. Potrzeba bardzo wielu reform. Jeśli Prawo i Sprawiedliwość chce zrealizować swój program państwa dobrobytu, to będzie musiało to zrobić bez względu na przeszkody - czy to opozycji czy Unii Europejskiej - mówił Miłosz Manasterski w Polskim Radiu 24. Gośćmi "Studia Prasowego" byli także Wojciech Mucha, Wojciech Przybylski i Piotr Grzybowski.
rozwiń zwiń