X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Warszawska reprywatyzacja. Są kolejne zarzuty dla antykwariusza Marka M.

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 19:28
Prokuratura Regionalna we Wrocławiu uzupełniła w piątek zarzuty antykwariuszowi Markowi M., który jest podejrzanym ws. warszawskich reprywatyzacji. Zdaniem śledczych, M. miał unikać płacenia podatków w latach 2014-2016, a Skarb Państwa miał przez to stracić niemal 1,5 mln zł.
Warszawa. Zdjęcie ilustracyjne
Warszawa. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Jak przekazała rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu prok. Katarzyna Bylicka, M. usłyszał nowe zarzuty w śledztwie, w którym antykwariusz podejrzany jest o przywłaszczenia praw majątkowych w postaci udziału wynoszącego 7/30 wszelkich praw i roszczeń do nieruchomości warszawskich Folwark Służewiec i Opoczyńska 4B.

ratusz warszawa freee 1200.jpg
Prokuratura kontynuuje czynności ws. "dzikiej reprywatyzacji"

- Jest on również podejrzany o udaremnienia zaspokojenia wierzyciela, to jest Miasta Stołecznego Warszawy na kwotę ponad 1,7 mln zł poprzez zbycie składników majątku - dodała Bylicka.

Miał unikać płacenia podatków

Rzeczniczka przekazała, że w piątek śledczy rozszerzyli zarzuty dla M. Jest on teraz podejrzany także o przestępstwo karno-skarbowe. Antykwariusz miał - zdaniem prokuratury - unikać płacenia podatków w latach 2014-2016, a Skarb Państwa miał przez to stracić niemal 1,5 mln zł. Podejrzany nie płacił podatków m.in. z tytułu wynajmu lokali mieszkalnych czy sprzedaży praw majątkowych do nieruchomości warszawskich – podała prok. Bylicka.

Jak przypomniała rzeczniczka, M. wcześniej został oskarżony o doprowadzenie dwóch starszych kobiet do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości nie mniejszej niż 1,14 mln zł. Chodzi o prawa i roszczenia do nieruchomości znajdującej się w Warszawie przy ul. Dynasy 4.

dn

Czytaj także

Kolejne decyzje ws. reprywatyzacji unieważnione przez komisję weryfikacyjną

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 13:49
- Decyzje zwrotowe ws. nieruchomości przy ul. Smolnej 32, Skolimowskiej 3 i Odolańskiej 7 w Warszawie zostały wydane z naruszeniem prawa - orzekła w poniedziałek komisja weryfikacyjna. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentował Piotr Gozdowski (Wolne Miasto Warszawa).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prokuratura kontynuuje czynności ws. "dzikiej reprywatyzacji"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 10:05
Prokuratura Regionalna we Wrocławiu od rana kontynuuje czynności z udziałem zatrzymanych wczoraj pięciu osób podejrzanych o udział w "dzikiej reprywatyzacji" w Warszawie. Sprawa dotyczy między innymi korupcji przy wydawaniu decyzji dekretowych oraz odszkodowawczych. Jak informuje prokuratura, wartość szkody poniesionej przez m.st. Warszawę wynosi ponad 13,5 mln zł.
rozwiń zwiń