X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

J. Jaśkowiak o homomałżeństwach: gdyby to ode mnie zależało, byłyby legalne

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 09:37
 - Wprowadzenie małżeństw homoseksualnych to kwestia dyskusji - zaznaczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Przyznał, że gdyby to od niego zależało małżeństwa takie byłyby w Polsce legalne. Jaśkowiak zapewnił, że decyzję o udziale w prawyborach prezydenckich w PO podjął samodzielnie.
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak
Prezydent Poznania Jacek JaśkowiakFoto: PAP/Leszek Szymański

Zarząd PO zatwierdził w ubiegły piątek dwoje kandydatów w prawyborach prezydenckich - wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską i prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

ich_troje_po1200 (1).jpg
"Wierzę, że będzie rozważny, nie romantyczny". B. Budka przestrzega J. Jaśkowiaka

W poniedziałek w porannej rozmowie z RMF RM Jaśkowiak został zapytany, czy jest człowiekiem lewicy. - Jestem człowiekiem centrum, natomiast oczywiście mam sporą wrażliwość na biedę, na wykluczonych - powiedział.

Pytany, czy gdyby to od niego zależało, małżeństwa homoseksualne byłyby w Polsce legalne, powiedział, że to jest kwestia dyskusji, natomiast na pewno należy zapewnić osobom, które są w związkach homoseksualnych, takie prawa, które mają małżeństwa, przede wszystkim możliwość uzyskiwania w szpitalu informacji o stanie zdrowia partnera czy prawo do dziedziczenia. Na powtórnie zadane pytanie, czy gdyby to od niego zależało, małżeństwa homoseksualne byłyby w Polsce legalne, odparł: "Tak".

<<CZYTAJ TAKŻE>> Marcin Porzucek: nie cała opozycja głosowała za kandydatami PO i Lewicy

Jaśkowiak zapewnił, że jego kandydatura jest jak najbardziej poważna. Pytany o reakcje polityków PO na zgłoszenie przez niego kandydatury w prawyborach stwierdził, że "politycy są przyzwyczajeni, że deklaracje ogłasza się na Facebooku, że w ten sposób sonduje się opinię publiczną: a co sądzicie?, a może ja?, a jakie miałbym szanse?".

"Decyzje o znaczeniu ogólnopolskim"

- Mam do tego inne podejście, jestem z biznesu konkretnie - dodał. Jak mówił, swoją kandydaturę złożył w kopercie, bo "nie lubi wrzasku wokół pewnych rzeczy", a także był ciekaw, kto jeszcze złoży swoją deklarację.

Pytany, kiedy zdecydował się kandydować w prawyborach prezydenckich w PO, powiedział, że ostateczną decyzję podjął dzień przed złożeniem swojej kandydatury. - Jest pewien proces dochodzenia do pewnych decyzji. Pierwsze rozważania miały miejsce już rok temu, byłem też sondowany przez swoich kolegów z Platformy, byłem pytany o to przez wiele osób - powiedział Jaśkowiak.

Według niego dzięki zaangażowaniu samorządowców w ogólnopolską politykę i kandydowanie w wyborach parlamentarnych opozycja ma przewagę w Senacie. - To są też decyzje o znaczeniu ogólnopolskim - mówił, tłumacząc, dlaczego zdecydował się na kandydowanie.

Samodzielna decyzja

Jaśkowiak zapewnił, że decyzję tę podjął samodzielnie "po dużym zastanowieniu, po przeanalizowaniu również tego, kto jest potencjalnym kandydatem innych formacji". Na uwagę, że najpierw musi wygrać z kontrkandydatem w PO, odparł, że "to pewnie będzie trudniejsze".

- Po poprzednich prawyborach, w których startował Radek Sikorski i Bronisław Komorowski widzimy, że jednak - tak jak w "Rejsie" - lubimy te piosenki, które już znamy - powiedział. Wyraził jednocześnie przekonanie, że te prawybory "będą przeprowadzone fair". - Tu nie mam żadnych wątpliwości. Natomiast na tej pozycji startowej dużo lepszą sytuację ma Małgorzata Kidawa-Błońska - dodał.

Pytany o środki na prekampanię, powiedział, że z jego informacji wynika, iż zarówno on, jak i Kidawa-Błońska otrzymają po 25 tys. zł na jej prowadzenie. Wyraził przekonanie, że "po poznańsku można spokojnie zrobić z tego dobrą kampanię".

dn

Czytaj także

Paweł Krulikowski: Jacek Jaśkowiak nie ma większych szans w prawyborach PO

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 11:59
- Z dwojga kandydatów w prawyborach PO, Małgorzata Kidawa-Błońska zdecydowanie bardziej odpowiada profilowi tej partii. Nie deklarowała się ona ideologicznie w pewnych sprawach i ma szersze poparcie wśród elektoratu PO. Jacek Jaśkowiak nie ma większych szans w prawyborach - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Krulikowski, politolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Anusz: drugi kandydat przy Kidawie-Błońskiej, ratuje ideę prawyborów

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 16:10
- W PO zachowano pozory i można mówić o tzw. prawyborach prezydenckich, choć nie wszyscy członkowie będą głosować - mówił w Polskim Radiu 24 politolog, dr Andrzej Anusz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pretty woman, czyli komedia prawyborcza

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 20:07
Małgorzata Kidawa-Błońska okazała się kandydatem tak doskonałym, że onieśmieliła swoim wdziękiem i inteligencją wszystkich członków Platformy. Problem w tym, że Grzegorz Schetyna obiecał im wcześniej prawybory. A nikt nie chciał przegrać w nich z Kidawą-Błońską.
rozwiń zwiń