X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jacek Ozdoba: sprawa Tomasza Grodzkiego powinna zostać wyjaśniona

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 10:01
- Marszałek Tomasz Grodzki dopiero zaczyna swoja drogę polityczną. Ma być ikoną opozycji, a sytuacja jest bardzo niepokojąca. To powinno być rozpatrzone przez odpowiednie organy - powiedział w PR24 Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski, odnosząc się do doniesień Radia Szczecin. Gościem audycji był także Andrzej Szejna (SLD).
Audio
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki
Marszałek Senatu Tomasz GrodzkiFoto: PAP/Leszek Szymański

"Radio Szczecin dotarło do korespondencji pomiędzy marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim a profesor Agnieszką Popielą. Wynika z niej, że Grodzki przyjął od Popieli wpłatę »na fundację«. Do przekazania pieniędzy miało dojść 20 lat temu w czasie, gdy matka Popieli walczyła z chorobą nowotworową" - podano na stronie internetowej rozgłośni.

Tomasz-Grodzki-Senat-pap-1200.jpg
"Gazeta Polska": afera w Szczecinie i działania Tomasza Grodzkiego

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Wpłata "na fundację". T. Grodzki jednak kontaktował się z prof. Popielą?

Zdaniem Andrzeja Szejny, gdyby marszałkowi Senatu postawiono zarzuty prokuratorskie, powinien się on podać do dymisji. - Dopóki tak się nie stało, są to insynuacje. Będę zawsze stawał w obronie człowieka któremu stawia się zarzuty, ale nie robi się tego w sposób formalny - podkreślił polityk.

Według Jacka Ozdoby "należy zadać pytanie jaki charakter miała wpłatę na fundację". - Czy była to jakaś forma rekompensaty za usługę medyczną? Marszałek Grodzki dopiero zaczyna swoja drogę polityczną, ma być ikoną opozycji, a sytuacja jest bardzo niepokojąca. Sprawa powinna być rozpatrzona przez odpowiednie organy. Są duże wątpliwości, które powinny być wyjaśnione - zaznaczył gość PR24.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiała Dorota Kania.

Polskie Radio 24/PAP/IAR

--------------------

Data emisji: 26.11.2019

Godzina emisji: 8.06

Czytaj także

T. Truskawa: wybór T. Grodzkiego to próba obrony swojej pozycji przez lidera PO

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 14:35
- To próba skutecznej obrony swojej pozycji przez przewodniczącego PO, który zawsze mówił, że będzie jednoczył opozycję i tworzył "kordon sanitarny" wokół PiS – komentował wybór marszałka Senatu Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa). W dyskusji wzięli również udział Andrzej Michałowski i Andrzej Rozpłochowski, opozycjoniści w czasach PRL.
rozwiń zwiń