more_horiz
Wiadomości

Jazda na suwak i korytarz życia. Kierowcy rajdowi wyjaśniają i pokazują

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 13:08
Na błoniach Stadionu Narodowego trwa motoryzacyjne show, połączone z prezentacją nowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Policja i zawodowi kierowcy wyjaśniają, jak jeździć na suwak i tworzyć korytarz życia.
Audio
  • Mieszkańcom podoba się prezentacja nowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego w formie show motoryzacyjnego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter/PKN Orlen

W roli ekspertów występują zawodnicy ORLEN Team: Jakub Przygoński, Maciej Giemza, Adam Tomiczek, Kacper Wróblewski i Kamil Wiśniewski. Organizatorzy przygotowali pokazy, jazdy, konkursy i atrakcje dla dzieci. Warszawiakom podoba się taka forma prezentacji nowych przepisów.

morawiecki_driver_1200.jpg
"Jazda na suwak" i "korytarze życia" to nie wszystko. Premier zapowiada kolejne projekty

- Po pierwsze dlatego, że bezpieczeństwo jest ważne. Po drugie, bo chcemy zapoznać się ze szczegółami nowych przepisów, zaś po trzecie z tego względu, że zawsze miło jest przy okazji popatrzeć na wyczyny kierowców rajdowych - przyznał młody mężczyzna.

Inny mieszkaniec Warszawy również chwalił organizację akcji. - Błonia Stadionu Narodowego są do tego idealne, a zawsze lepiej jest dać pokaz niż tylko czytać przepisy ruchu drogowego czy samemu próbować sprawdzać pewne nowości - powiedział.

Show ważne też dla dzieci

Podobnego zdania była jedna z warszawianek. - Dzięki tej akcji informacja o zmianie przepisów w ruchu drogowym jest przekazywana w przystępny sposób. Przy okazji o nowościach w kodeksie drogowym informowane są obecne na show dzieci. To ważne, bo od najmłodszych lat uczą się przestrzegać pewnych zachowań na drogach - podkreśliła.

policja_1200.jpg
7 grzechów głównych kierowców. Popełniasz je? [REPORTAŻ]

Dla uczestników motoryzacyjnego show przygotowano też m.in. miasteczko drogowe dla dzieci, kurs pierwszej pomocy i ćwiczenia w zakresie gaszenia pożarów przy użyciu gaśnic śniegowych.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Nowe przepisy dla kierowców. Jazda "na suwak" i "korytarze życia" obowiązkowe

Wydarzenie zorganizował PKN ORLEN wspólnie z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz policją.

bb

Zobacz także

Zobacz także