X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Prezydent liderem rankingu zaufania społecznego. Tuż za nim premier

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 15:11
Trójka polityków o największym zaufaniu w styczniu to prezydent Andrzej Duda, któremu ufa 64 proc. badanych, premier Mateusz Morawiecki - 59 proc. oraz szef MS Zbigniew Ziobro - 46 proc. zaufania - wynika z sondażu CBOS.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Krzysztof Sitkowski/KPRP

Największym zaufaniem badanych niezmiennie cieszy się urzędujący prezydent Andrzej Duda, któremu ufa 64 proc. badanych. Nieufność w stosunku do głowy państwa deklaruje 23 proc. 10 proc. prezentuje postawę obojętną, a 1 proc. twierdzi, że nie wie kim jest Andrzej Duda.

Drugie miejsce na liście polityków cieszących się największym zaufaniem, tak jak dotychczas, zajmuje premier Mateusz Morawiecki. Ufa mu 59 proc. respondentów, nieufność w stosunku do szefa rządu wyraża 24 proc,, 11 proc. deklaruje obojętność, zaś 2 proc. wybrało odpowiedź "nieznajomości".

prezydent-1200-pap.jpg
Prezydent: mamy zobowiązanie pielęgnować pamięć i strzec prawdy o tym, co się tutaj wydarzyło

Na trzecim miejscu znalazł się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, któremu ufa 46 proc. ankietowanych, nie ufa 35 proc., 13 proc. jest obojętnych, a 2 proc. deklaruje, że nie zna tego polityka. Tuż za ministrem sprawiedliwości, jeśli chodzi o poziom zaufania, znalazł się prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ufa mu 45 proc. Prezesowi PiS nie ufa 40 proc. badanych. Obojętność wobec lidera PiS deklaruje 12 proc. badanych, nikt natomiast nie zadeklarował, że nie zna Jarosława Kaczyńskiego.

Szef MON i szef PSL

Szefowi MON Mariuszowi Błaszczakowi ufa 41 proc. badanych, nie ufa mu 25 proc. Obojętność wobec szefa MON deklaruje 15 proc., tyle samo badanych twierdzi, że nie wie, kim on jest.

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz może liczyć na 39 proc. deklaracji zaufania, nie ufa mu 15 proc., 18 proc. nie ma wyrobionej opinii na temat tego polityka, a 23 proc. go nie zna. Pawłowi Kukizowi ufa 38 proc., nie ufa mu 27 proc. Obojętność wobec tego polityka wyraża 26 proc., a 5 proc. twierdzi, że nie wie, kim jest Kukiz.

Wicemarszałek Sejmu i kandydatce PO na prezydenta Małgorzacie Kidawie-Błońskiej ufa 37 proc., nie ufa 25 proc. Obojętną postawę wobec Kidawy-Błońskiej wyraża 16 proc., a 18 proc. jej nie rozpoznaje. Szefowi MNiSW Jarosławowi Gowinowi ufa 34 proc., nie ufa 25 proc. Obojętność wobec niego wyraża 23 proc., a 13 proc. nie wie, kim jest Gowin.

>>> [TYLKO U NAS] "Zderzenie dwóch obozów". Bogdan Zdrojewski o wyborach w Platformie Obywatelskiej

Europoseł, lider Wiosny Robert Biedroń może liczyć na 33 proc. deklaracji zaufania. Temu politykowi nie ufa 35 proc. Obojętną postawę wobec niego wyraża 20 proc., a 8 proc. przyznaje, że go nie zna. Szef MKiDN Piotr Gliński może liczyć na 30 proc. deklaracji zaufania, 21 proc. mu nie ufa, a 15 proc. ma postawę obojętną wobec tego polityka. 31 proc. nie wie, kim jest Gliński.
Marszałek Sejmu Elżbiecie Witek ufa 29 proc., 16 proc. jej nie ufa, obojętność wobec Witek wyraża 13 proc., a 38 proc. jej nie rozpoznaje.

andrzej_duda_1200.jpg
Sondaż CBOS: Polacy zadowoleni z prezydentury Andrzeja Dudy

Nieznani Barbara Nowacka i Adrian Zandberg

Liderka Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka cieszy się zaufaniem 28 proc., nie ufa jej 16 proc. 16 proc. wyraża obojętność wobec Nowackiej, a 36 proc. jej nie zna. Minister aktywów państwowych Jacek Sasin może liczyć na zaufanie 28 proc. badanych; nie ufa mu 23 proc. Obojętność wobec tego polityka deklaruje 16 proc., a 29 proc. go nie rozpoznaje.

Szef MSWiA i koordynator służb specjalnych, były szef CBA Mariusz Kamiński cieszy się zaufaniem 25 proc. badanych, nie ufa mu 23 proc. Obojętność wobec tego polityka wyraża 17 proc., a 31 proc. twierdzi, że nie wie, kim jest Kamiński. Lider Lewicy Razem Adrian Zandberg cieszy się zaufaniem 24 proc. respondentów, nie ufa mu 13 proc. Obojętną postawę wobec tego polityka deklaruje 16 proc., a 43 proc. go nie rozpoznaje.

Nowo wybrany lider PO Borys Budka może liczyć na zaufanie 24 proc. ankietowanych, nie ufa mu 26 proc. Obojętność wobec Budki deklaruje 15 proc., a 30 proc. go nie rozpoznaje. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki cieszy się zaufaniem 24 proc. badanych, nie ufa mu 29 proc. Obojętność wobec niego wyraża 17 proc., a 24 proc. go nie rozpoznaje. Szef MSZ Jacek Czaputowicz może liczyć na zaufanie 22 proc., nie ufa mu 12 proc. Obojętną postawę wobec tego polityka wyraża 14 proc., a 47 proc. go nie rozpoznaje.

Borys Budka PAP 1200.jpg
Platforma Obywatelska pod rządami Borysa Budki zmieni oblicze?

Janusz Korwin-Mikke i negatywne emocje

Lider SLD Włodzimierz Czarzasty cieszy się zaufaniem 21 proc. respondentów, nie ufa mu 26 proc. 18 proc. wyraża obojętną postawę wobec szefa SLD, a 31 proc. nie wie, kim jest Czarzasty. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk może liczyć na zaufanie 17 proc., nie ufa mu 10 proc. badanych, obojętność wyraża 11 proc., a 58 proc. go nie rozpoznaje.

Lider Nowoczesnej Adam Szłapka uzyskał 11 proc. deklaracji zaufania, nie ufa mu 4 proc. Obojętność wobec niego deklaruje 10 proc., a 72 proc. nie wie, kim on jest.

Najwięcej negatywnych emocji wzbudził wśród badanych Janusz Korwin-Mikke. Liderowi rankingu nieufności nie ufa 56 proc. badanych. Ufa mu 16 proc., 18 proc. deklaruje obojętność, a 5 proc. przyznaje, że go nie zna. Drugie miejsce wśród polityków, którym badani ufają najmniej zajmuje były lider PO Grzegorz Schetyna. Nie ufa mu 51 proc., ufa zaś 21 proc., 19 proc. deklaruje obojętność, a 5 proc. przyznaje, że go nie zna. Trzecie miejsce w tej kategorii przypadło Jarosławowi Kaczyńskiemu - 40 proc. wskazań.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 9–16 stycznia 2020 r. na liczącej 1016 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż: Polacy popierają działania prezydenta i premiera ws. kłamstw Putina

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2020 13:51
60 proc. Polaków pozytywnie ocenia działania, które podjęli prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki na arenie międzynarodowej po ataku ze strony Władimira Putina i Rosji,  przeciwnego zdania jest 29 proc. 11 proc. badanych nie ma w tej sprawie zdania - wynika z sondażu IBRiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie Duda-Zełenski. Ekspert: jest potrzeba, by Polska była głosem regionu

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 15:25
- Powinniśmy starać się opowiadać historię regionu, nie tylko Polski, razem z naszymi sąsiadami - państwami bałtyckimi, Ukrainą. Po stronie tych państw jest zapotrzebowanie na rolę Polski jako głosu regionu - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert ds. wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: trzeba mówić o Auschwitz, żeby świat tego nie zbagatelizował i nie zrelatywizował

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 21:50
- Kiedy jest się na terenie Auschwitz, to człowiek najchętniej by milczał, ale paradoks jest taki, że powinniśmy mówić o tej lekcji, która światu jest bardzo potrzebna - powiedział prezydent Andrzej Duda w TVP Info. - Mam nadzieję, że ludzkość więcej takiej tragedii nie doświadczy - dodał.
rozwiń zwiń