X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jak Polacy oceniają postępowanie sędziów? Zobacz wyniki sondażu

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 19:32
Sędziowie kierują się motywami politycznymi, a ich zachowanie jest negatywne - tak w badaniu opinii publicznej pracowni Social Changes odpowiedziała większość ankietowanych. Sondaż zlecił portal wPolityce.pl. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Piotr Nowak

32 proc. badanych ocenia zachowania sędziów w Polsce "zdecydowanie pozytywnie" lub "raczej pozytywnie" - wynika z sondażu. Aż 40 proc. jest zdania, że zachowanie przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości jest "zdecydowanie" bądź "raczej negatywne". Szczególnie dobrze oceniają sędziów wyborcy Koalicji Obywatelskie. Aż 73 proc. z nich nie widzi nic złego w ich zachowaniu. 

Z kolei na pytanie czy sędziowie w Polsce kierują się motywami politycznymi, pozytywnie odpowiedziało 45 proc. ankietowanych. 20 proc. uznało, że "zdecydowanie tak", a 25 proc. wybrało odpowiedź "raczej tak". Odmiennego zdania było 30 proc. badanych, z czego tylko 13 proc. wskazało "zdecydowanie nie". 

PAP Warszawa marsz poparcia sądownictwo 1200.jpg
Manifestacja pod TK. Borowski: wymiar sprawiedliwości nie podlega UE, to nasze suwerenne prawo

W kolejnym pytaniu ankietowani wskazali, czy dostrzegają w działaniach niektórych sędziów, sprzeciwiających się rozwiązaniom proponowanym przez władze, motywację polityczną? W tym przypadku również 45 proc. badanych odpowiedziało twierdząco, przeciwnego zdania było 28 proc. badanych.

8 lutego w Warszawie przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego pod hasłami "Brońmy suwerenności Polski" i "Kasta Basta" odbyła się manifestacja poparcia dla reformy sądownictwa. Na manifestację zarejestrowało się 5 tys. osób, jednak uczestników było o wiele więcej. 

wpoityce.pl/tvp.info/fc


Zobacz więcej na temat: POLSKA sądownictwo sondaż

Czytaj także

Politolog o proteście "Kasta Basta": większość Polaków chce reformy

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 16:33
- To na pewno ważna rzecz, żeby mobilizować społeczeństwo, żeby przekonywać do swoich racji. Fakty są takie: zdecydowana większość Polaków chce reformy sądownictwa - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Krzysztof Kawęcki, politolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontynuacja reformy sądownictwa. Solidarna Polska przedstawiła propozycje zmian

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 18:00
Spłaszczenie struktury sądownictwa do dwóch instancji, wprowadzenie sędziów pokoju i "piątka" dla nowoczesnej administracji sądowej to niektóre propozycje zmian w wymiarze sprawiedliwości przedstawione w sobotę przez polityków Solidarnej Polski.
rozwiń zwiń