X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Publiczne, czyli nasze - Polskie Radio wspiera rodzimych twórców

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 12:50
W trudnym czasie, również dla kultury, wszystkie anteny Polskiego Radia emitują nie tylko więcej polskiej muzyki, ale też słuchowisk, spektakli i audycji dla dzieci napisanych, wykonywanych lub wyprodukowanych przez rodzimych artystów.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Polskie Radio/Jakub Szymczuk

Nadawca publiczny stara się w ten sposób zapewnić polskim twórcom i wykonawcom nie tylko możliwość kontaktu z publicznością, ale także wspiera ich i pomaga w dalszym rozwoju. 

- Odwołane koncerty, przekładane premiery, niepewny los festiwali - w taki sposób koronawirus zaatakował nasze życie kulturalne. Puste sale, sceny i estrady oznaczają dla artystów stratę dochodów. Nie wiadomo na jak długo. Artyści zarabiają nie tylko wtedy, gdy pojawiają się na scenie. Emisja każdego koncertu, każda piosenka w radiu, każdy aktorski występ oznacza tantiemy dla autorów, wykonawców, reżyserów i aktorów - mówi Agnieszka Kamińska, prezes Zarządu Polskiego Radia.

Czytaj więcej
muzyka.jpg
Jeszcze więcej polskiej muzyki w Polskim Radiu

Publiczne radio postanowiło wesprzeć naszych artystów. Polskie piosenki dominują już nie tylko w audycjach towarzyszących - w ramówkach poszczególnych programów pojawiły się też nagrania koncertów zarejestrowane w trakcie festiwali, przeglądów oraz podczas wydarzeń organizowanych przez Polskie Radio w ramach "Lata z radiem", cykli "To, co najpiękniejsze" i "Będzie głośno!", czy niedzielnych "Koncertów w Trójce".

Polscy artyści w Jedynce

Program 1 Polskiego Radia promuje polską kulturę w wielu audycjach - zarówno słownych, jak i muzycznych, w tym m.in. w "Lekturach Jedynki", "Jedynce Dzieciom", słuchowiskach Teatru Polskiego Radia nadawanych w soboty i niedziele, a polscy muzycy są gośćmi codziennych pasm: "Muzycznej Jedynki" i "Muzycznych spotkań".

Z kolei w "Muzycznym wehikule czasu" i "Zapomniane - przypomniane" obecna jest twórczość polskich wykonawców drugiej połowy XX wieku. Stacja przypomina również koncerty z cyklu "Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia", "Kawiarenka słodkiego radia retro" czy "Chopin na żywo". W ostatnią sobotę 21 marca powtórzyliśmy koncert Piotra Machalicy grającego piosenki Wojciecha Młynarskiego.

Więcej wydarzeń w Dwójce

W radiowej Dwójce, "największej sali koncertowej Polski", nadawane są m.in. zarejestrowane występy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej, Orkiestry Sinfonia Varsovia, Polskiej Orkiestry Radiowej w Warszawie, Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia, Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, Orkiestry Filharmonii Poznańskiej.

Czytaj więcej
msza 1200 pap.jpg
Droga Krzyżowa, msze święte i rekolekcje wielkopostne na antenach Polskiego Radia

Od 19 marca Dwójka rozpoczęła - we współpracy z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia - emisję dwóch znakomitych koncertów dziennie (o godz. 12.00 i 21.00). A to wszystko w ramach akcji #Zostańwdomu: Dwójka w NOSPR – NOSPR w Dwójce i w formie streamingu na portalu PolskieRadio.pl.

Trójka z ofertą nie tylko dla najmłodszych

Radiowa Trójka nie tylko gra więcej polskiej muzyki, ale również wspiera dzieci i rodziców poprzez zwiększenie oferty dla najmłodszych: codziennie można posłuchać "Akademii Pana Kleksa" (czyta Piotr Fronczewski), poznać kulturalne rekomendacje dla dzieci i młodzieży oraz przypomnieć sobie najlepsze momenty "Zagadkowej niedzieli" Katarzyny Stoparczyk - w nowym cyklu "Mini Zagadkowa Niedziela".

O nowej porze nadawana jest audycja "Projekt Tata" Krystiana Hankego (godz. 8.45). Z kolei od 23 marca emitowana będzie powieść w odcinkach dla dzieci i młodzieży "Banda Michałka" Ewy Karwan-Jastrzębskiej (godz. 13.45).

Nowa audycja i koncert w Czwórce

W cyfrowej Czwórce - dostępnej w internecie, smartfonach (w formie aplikacji) i na platformie DAB+ - od soboty 21 marca nowa audycja "Brzmi dobrze, bo polskie" (godz. 18.00), a w audycji "Będzie głośno!" w każdy piątek będą powtarzane koncerty, które odbyły się w studiu Czwórki (po godz. 19.00).

W najbliższy piątek 27 marca powtórzony zostanie koncert Mery Spolsky.

Czytaj więcej
shutterstock_radio-1200.jpg
"Musimy radzić i informować". Dodatkowe audycje Polskiego Radia w związku z zagrożeniem koronawirusem

Ponadto Agencja Muzyczna Polskiego Radia postanowiła do 15 kwietnia obniżyć ceny płyt polskich artystów wydawanych przez Polskie Radio, które dostępne są także w sprzedaży internetowej na stronie sklep.polskieradio.pl.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie Radio zawiesza do odwołania wydarzenia z udziałem publiczności

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 06:35
W związku z apelami służb państwowych o ograniczenie imprez publicznych w kontekście sytuacji dotyczącej koronawirusa Zarząd Polskiego Radia S.A., w trosce o dobro pracowników, gości i artystów, podjął decyzję o zawieszeniu do odwołania koncertów, prób oraz wszystkich wydarzeń antenowych i pozaantenowych z udziałem publiczności organizowanych przez Polskie Radio S.A. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: 102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 17:33
Kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia, włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem pełen uznania". Krzysztof Czabański o działaniach mediów publicznych w dobie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 19:22
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zwraca uwagę na znaczenie i rolę mediów publicznych w czasie epidemii koranawirusa.
rozwiń zwiń