X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Litwa: dary polskiej pary prezydenckiej dotarły do wileńskiego hospicjum

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 22:38
Do wileńskiego hospicjum błogosławionego księdza Michała Sopoćki dotarły dary w postaci środków ochrony dla personelu i pacjentów. Akcja została zorganizowana pod patronatem Pary Prezydenckiej - Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.
Audio
  • Do Wilna dotarł transport środków ochronnych od polskiej pary prezydenckiej - relacja Kamila Zalewskiego (IAR)
Wideokonferencja prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielami ośrodków polonijnych
Wideokonferencja prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielami ośrodków polonijnychFoto: Grzegorz Jakubowski/KPRP/Twitter/@prezydentpl

Do akcji dołączyły firmy z Polski. Do Wilna dotarło m.in. tysiąc sztuk maseczek ochronnych, sto przyłbic oraz osiemset ochraniaczy na buty. Oprócz tego hospicjum otrzymało środki odkażające i środki czystości.

para prezydencka_1200.jpg
Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą

- Ten transport, który do nas dotarł bezpośrednio z Warszawy i decyzja pana prezydenta, jest takim mostem budowanym ponad granicami. Gdzie jest potrzeba - tam jest pomoc - powiedziała Polskiemu Radiu założycielka i dyrektorka hospicjum, siostra Michaela Rak.

W sobotę, z okazji Dnia Polonii i Polaków za granicą, prezydent Andrzej Duda spotkał się w ramach wideokonferencji z przedstawicielami organizacji polonijnych z całego świata. Bezpośrednie połączenie nawiązano również z wileńskim hospicjum. - Przekazałam sygnał, że potrzebujemy wsparcia i brakuje nam wszelkich środków. Odzew nastąpił natychmiastowo - dodała siostra Michaela Rak. Zaznaczyła również, że w miarę możliwości część z przywiezionych dzisiaj do Wilna środków ochrony zostanie rozdysponowana pomiędzy inne placówki medyczne.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Radosław Fogiel: Andrzej Duda może pochwalić się wiarygodnością i dotrzymywaniem słowa

Hospicjum błogosławionego Michała Sopoćki powstało w 2012 roku. Placówka od tamtej pory przyjęła ponad cztery tysiące osób. W lutym tego roku uroczyście otwarty został oddział dziecięcy tej placówki.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Apel o większą aktywność instytucji UE. Prezydenci Polski i Litwy o walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 16:16
- Sytuacja związana z epidemią koronawirusa i działaniami Polski i Litwy w celu jej powstrzymywania i walki z jej skutkami były tematami rozmowy prezydentów Andrzeja Dudy i Gitanasa Nausedy - poinformował szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apel o solidarność UE. Rozmowa telefoniczna prezydentów Polski i Gruzji

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 15:07
Sytuacja w Polsce i Gruzji związana z pandemią koronawirusa była tematem rozmowy telefonicznej prezydenta Andrzeja Dudy i prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili - poinformowała w komunikacie Kancelaria Prezydenta.
rozwiń zwiń