X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Zapowiedź dobrej współpracy". Marek Król o porozumieniu prezydenta z Solidarnością

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 13:20
- Prezydent Andrzej Duda zapewniał, że nawet jeśli zmieni się większość rządząca w trakcie jego drugiej kadencji, to nie podpisze ustaw naruszających interesy pracownicze - podkreślił w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król.
Audio
  • Marek Król o podpisanym porozumienia pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a NSZZ Solidarność ("Północ-Południe"/Polskie Radio 24)
Marek Król
Marek KrólFoto: PR24/MR

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zawarł nową umowę programową z NSZZ "Solidarność". Szef związku Piotr Duda podkreślił w przemówieniu, że jest to kontynuacja umowy sprzed pięciu lat, z czasów kampanii prezydenckiej. NSZZ "Solidarność" wyraziła również poparcie dla prezydenta.

Prezydent zadeklarował, że kontynuując działania realizowane od 2015 roku, będzie prowadził politykę rozwoju, która służy społeczeństwu poprzez utrzymanie wsparcia dla rodzin, w tym programów typu Rodzina 500+ czy 13. emerytura oraz wsparcie dla polskiej gospodarki i promocję patriotyzmu gospodarczego.

Ekonomiczne ofiary epidemii

Andrzej Duda pap 1200.jpg
Andrzej Duda zawarł umowę programową z NSZZ "Solidarność". Kontynuacja zobowiązań

Marek Król w rozmowie z Polskim Radiem 24 ocenił, że podpisane porozumienie to "zapowiedź dobrej współpracy". Zwrócił uwagę na rosnące bezrobocie związane z epidemią koronawirusa. - Jeżeli to bezrobocie skoczy gwałtownie w wielkoprzemysłowej klasie robotniczej, to mogą pojawić się napięcia - podkreślił publicysta.

Przypomniał, że ruchem wyprzedzającym może być w tej sytuacji zaproponowany przez prezydenta Andrzeja Dudę i zawarty w podpisanym porozumieniu tzw. dodatek solidarnościowy. To wypłacana przez trzy miesiące pomoc dla tych, którzy utracą pracę w wyniku epidemii.

Dalsze wsparcie

rodzina dzieci 1200.jpg
Andrzej Duda: nigdy jako prezydent RP nie pozwolę na wycofanie programu 500+

W podpisanym porozumieniu znalazły się również zapisy mówiące o wsparciu emerytur stażowych czy promocja układów zbiorowych pracy.

Gość Polskiego Radia 24 zauważył, że Andrzej Duda zapewniał, że nawet jeśli zmieni się większość rządząca podczas jego kadencji, to nie podpisze aktów prawnych naruszających interesy pracownicze. - Jeszcze w swojej deklaracji "Polska Plus" prezydent zapewniał, że nie podpisze żadnego aktu prawnego, który by godził w zdobycze socjalne - podkreślił Marek Król.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Północ-Południe"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Marek Król ("Sieci")

Data emisji: 05.05.2020

Godzina emisji: 12.42

Polskie Radio 24/IAR/PAP/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: Solidarność to najważniejsza organizacja społeczna w dziejach Rzeczypospolitej

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 13:04
- Związek zawodowy Solidarność jest i zawsze będzie potrzebny - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, Solidarność to organizacja o charakterze pokojowym, realizująca istotne potrzeby społeczne, poczynając od potrzeby wolności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik NSZZ "Solidarność": prezydent bardzo poważnie traktuje ludzi pracy

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 14:46
- Prezydent Andrzej Duda to człowiek, który bardzo poważnie traktuje ludzi pracy i bardzo poważnie podchodzi do ich problemów. Zawsze mogliśmy liczyć na jego wsparcie - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ "Solidarność".
rozwiń zwiń