X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przewodnicząca Rady Rodziny: polityka rodzinna stała się dla rządu priorytetem

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 08:45
- Dzięki temu, że polityka rodzinna stała się dla rządu najważniejszym punktem działań, zmianie uległ wizerunek rodziny wielodzietnej. Ponad 20 lat temu wielodzietność nie była postrzegana zbyt pozytywnie, teraz jest zupełnie inaczej - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Dorota Bojemska, przewodnicząca Rady Rodziny.
Audio
  • Dorota Bojemska o postrzeganiu rodzin wielodzietnych przez pryzmat prowadzonej polityki rodzinnej (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/AnikaNes

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin. Z tej okazji Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej organizuje debatę poświęconą programom adresowanym do rodzin i kierunkom polityki rodzinnej.

Marlena Maląg twitter 1200.jpg
"Ponad 108 miliardów złotych". Minister rodziny o środkach na program 500+

Jak podkreśliła Dorota Bojemska, ta polityka w ostatnich latach uległa znaczącej poprawie, a w znacznej mierze przyczyniło się do tego wprowadzenie programu "Rodzina 500+". - Myślę, że polityka rodzinna stała się dla rządu priorytetem. Dzięki temu zmianie uległ wizerunek rodziny wielodzietnej. Ponad 20 lat temu wielodzietność nie była postrzegana zbyt pozytywnie, teraz jest zupełnie inaczej. Z zeszłorocznych badań CBOS wynika, że 47 proc. ankietowanych chciałoby mieć dwoje dzieci, a troje aż 28 proc. - przypomniała przewodnicząca Rady Rodziny.

"Akceptacja tego programu jest bardzo duża"

Podkreśliła, że zmieniło się także postrzeganie samego programu "Rodzina 500+". - Dzisiaj akceptacja tego programu jest bardzo duża. W zasadzie nie ma już partii politycznych, które mówiłyby, że jego wprowadzenie było błędem - podkreśliła Dorota Bojemska. - Dlatego na tym programie dalej powinniśmy budować politykę rodzinną i zastanawiać się, jak pomóc ludziom zrealizować marzenia o dzieciach - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Dorota Bojemska (przewodnicząca Rady Rodziny)

Data emisji: 15.05.2020

Godzina emisji: 07.41

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: programy społeczne to nie rozdawnictwo, to inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 18:42
- Programy takie jak "500+" czy "300+" to nie jest żadne rozdawnictwo. To są inwestycje po to, by dzieciom było łatwiej się uczyć, po to, by rodzinie żyło się lepiej - mówił w środę w Chęcinach (woj. świętokrzyskie) prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

500+ na każde dziecko. Prezydent: nasi oponenci mówili, że "tego nie da się zrobić"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 06:30
Świadczenie wychowawcze przysługuje na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. Jest to efekt ubiegłorocznej nowelizacji ustawy, która rozszerzyła program "Rodzina 500+". Dzięki tej decyzji rządu, popartej zgodą prezydenta Andrzeja Dudy, grupa dzieci objętych wsparciem zwiększyła się o ponad 3 miliony. ​
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odebranie tych pieniędzy byłoby zbrodnią". Prezydent zapewnił, że 500+ będzie dalej wypłacane

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 23:50
Prezydent zapewnił, że nic nie zagraża wypłatom z programu Rodzina 500+. Podczas sesji pytań i odpowiedzi "Q&A" na Facebooku Andrzej Duda mówił między innymi o znaczeniu programów społecznych wprowadzonych w ostatnich latach.
rozwiń zwiń