more_horiz
Wiadomości

Sondaż: Polacy wobec postulatów LGBTQ. Połowa przeciw legalizacji związków homoseksualnych

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 12:12
Pracownia Estymator zapytała Polaków, co myślą o realizacji w Polsce postulatów środowisk LGBTQ. Wyniki pokazują, że większość respondentów się z nimi nie zgadza.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie DoRzeczy.pl. Na pytanie, czy w Polsce powinny zostać zalegalizowane związki partnerskie osób tej samej płci, niemal połowa ankietowanych odpowiedziała przecząco. 48 proc. badanych uważa, że nie powinno do tego dojść, 37 proc. opowiada się za zalegalizowaniem takich związków.

Nie dla małżeństw homoseksualnych

Parada równości warszawa lgbt shutt free-1200.jpg
"Niech Trzaskowski powie o swoich wartościach z otwartą przyłbicą". Rzecznik rządu o "tęczowym disco"

Kolejne pytanie tworzy już większą dysproporcję pomiędzy odpowiedziami. 62 proc. ankietowanych odpowiedziało "nie" na pytanie, czy w Polsce powinny być wprowadzone małżeństwa homoseksualne z takimi samymi prawami, jakie mają obecnie małżeństwa składające się z kobiet i mężczyzn. Za wprowadzeniem w naszym kraju małżeństw homoseksualnych jest jedynie 22 proc. badanych.

Trzecie pytanie brzmiało: czy po ewentualnym wprowadzeniu w Polsce związków partnerskich / zalegalizowaniu małżeństw homoseksualnych powinny one mieć prawo do adopcji dzieci? Zaledwie 10 proc. udzielonych odpowiedzi było na "tak". Przeciwników takiego rozwiązania, według sondażu dla DoRzeczy.pl, jest aż 79 proc. respondentów. Odpowiedzi "nie mam zdania" udzieliło 11 proc. badanych.

Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

pg,DoRzeczy

Zobacz także

Zobacz także