X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Narodowa tragedia". Departament zdrowia Wielkiej Brytanii podał dane o rekordowej liczbie aborcji

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 10:52
W Anglii i Walii w zeszłym roku miała miejsce rekordowa liczba aborcji od 1967 r., kiedy została ona prawnie zalegalizowana.
Badanie prenatalne
Badanie prenatalneFoto: Shutterstock

Według Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej wzrost dotyczy wszystkich grup wiekowych dla osób po 25 roku życia. Największy odnotowano wśród kobiet w wieku od 30 do 34 lat.

W porównaniu do roku 2018 wzrost jest ogromny, bo aż o prawie 4,5 tys. aborcji. Działacze pro-life nazywają to "narodową tragedią".

dziewuchy-aborcja-screen-1200.jpg
"Miałam 25 aborcji". Oburzenie w sieci po wpisie feministek promujących aborcję bez granic

- Ta przerażająca liczba pokazuje nam, że aborcja staje się dla współczesnego człowieka czymś normalnym. Takie efekty daje łatwy dostęp do tabletek aborcyjnych i propaganda mówiąca, że usunięcie ciąży jest proste i bezpieczne - powiedziała Antonia Tully, szef Towarzystwa Ochrony Dzieci Nienarodzonych.

Alternatywa dla aborcji

Według najnowszych statystyk w ubiegłym roku aż 40 proc. kobiet poddanych zabiegowi miało już wcześniej jedną lub więcej aborcji. W 2019 r. przeprowadzono ponad 52 tys. aborcji w domach, co stanowi 36 proc. wszystkich zabiegów. Ponad 3 tys. aborcji przeprowadzono ze względu na podejrzenie niepełnosprawności płodu.

Zdaniem wielu działaczy pro-life sytuacja nie ulegnie zmianie, dopóki organizacje pro-life nie przemyślą na nowo swoich priorytetów. - Pomagamy wielu kobietom, które odczuwają negatywne skutki aborcji i po pierwszym zabiegu przychodzą do nas kiedy znów pojawi się ciąża, szukając alternatywnego rozwiązania. Obecnie cała nasza energia skupia się na ratowaniu życia, ale myślę, że czas położyć większy nacisk na oferowanie pozytywnej alternatywy dla aborcji - powiedziała Liz Parsons, działaczka pro-life.

pg, Vaticannews

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Krytyczny wzrost restrykcji". Blokady dla organizacji pro-life na uczelniach w Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 09:00
Komitet Praw Człowieka ONZ stwierdził, że brytyjskie uniwersytety uderzają w swobodę wypowiedzi i uniemożliwiają działalność studenckim organizacjom broniącym życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abby Johnson: aborcja to problem globalny

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 15:00
- Mam nadzieję, że w związku z tym będą jakieś globalne rozwiązania. Mówimy przecież o miliardach żyć odebranych przez aborcję - wspominała Amerykanka. Z Abby Johnson rozmawiał Tomasz Zielenkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarz będzie mógł odmówić aborcji lub zabiegu zmiany płci. Nowe prawo w USA

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 07:26
W USA wprowadzono poprawki do tzw. Obamacare, ustawy reformującej amerykański system zdrowotny, podpisanej przez poprzedniego prezydenta w 2010 r. Nowe przepisy chronią prawo lekarzy do odmowy wykonania aborcji lub zabiegu zmiany płci. 
rozwiń zwiń