X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Tam są same p***by", "zaj**ać PiS komisją specjalną". Knajacki język polityków PO

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 06:00
W ostatnich dniach poseł PO Sławomir Nitras nie tylko naruszył nietykalność cielesną posła Sebastiana Kalety, blokując mu możliwość wejścia na konferencję prasową Rafała Trzaskowskiego, ale także miał zwrócić się do polityków Zjednoczonej Prawicy: "Wy młodzi jesteście, wy się wp***ać musicie nauczyć". To nie pierwszy przypadek, kiedy politycy PO posługują się knajackim językiem.
Sławomir Neumann, Sławomir Nitras oraz Radosław Sikorski znani z knajackiego języka
Sławomir Neumann, Sławomir Nitras oraz Radosław Sikorski znani z knajackiego językaFoto: Mateusz Jagielski/East News/MSZ/PAP/Marcin Gadomski

Do zdarzenia doszło, kiedy Posłowie Sebastian Kaleta i Jacek Ozdoba przybyli do oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie, gdzie miała się odbyć konferencja prasowa kandydata na prezydenta, Rafała Trzaskowskiego. To właśnie wtedy, jak mówi w rozmowie z portalem tvp.info Sebastian Kaleta, Sławomir Nitras został wysłany do polityków Zjednoczonej Prawicy, by uniemożliwić im uczestnictwo w konferencji kandydata KO na prezydenta.

Nitras 2 1200.jpg
Kaleta: poseł Nitras naruszył moją nietykalność osobistą

Ostatecznie, kiedy politycy KO przenieśli konferencję w znacznie oddalone od pierwotnego punktu miejsce, Nitras miał zwrócić się do polityków Zjednoczonej Prawicy: "Wy młodzi jesteście, wy się wp***ać musicie nauczyć".

To nie pierwsza sytuacja, kiedy polityk PO posługuje się knajackim językiem. W październiku ubiegłego roku TVP Info opublikowała nagranie rozmowy lidera pomorskiej PO Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami partii z Tczewa, która odbyła się pod koniec 2017 r. w Gdańsku.

Były szef klubu PO-KO Sławomir Neumann mówił: "Rzygam tym Tczewem. […] Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p***by, naprawdę". Dodał również: "Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k***a bronił jak niepodległości".

"Zaj**ać PiS komisją specjalną" i "ch…j, d…a i kamieni kupa"

Częściej wulgarnym językiem posługuje się Radosław Sikorski, obecny europoseł z list KO. Były szef MSZ potrafił napisać na Twitterze do posłanki Krystyny Pawłowicz "Bujaj się wariatko", czy nazwać Telewizję Polską "kur**zją".

Najbardziej jednak wulgarnym językiem zasłynął w 2014 roku, kiedy to tygodnik "Wprost" opublikował słynne taśmy. Wówczas Sikorski jako szef MSZ mówił do Jacka Rostowskiego: "Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy. Kompletni frajerzy". Z ust Sikorskiego padały nawet takie zwroty jak: "uważam, że można zaj**ać PiS komisją specjalną w sprawie Macierewicza" oraz teksty o "murzyńskości" cechującej mentalność Polaków.

screen7.png
Joanna Lichocka: Polacy zobaczyli, że politycy Platformy nie są elitą

Na taśmach, które ujawnił "Wprost" mogliśmy usłyszeć również wulgarny język ministra spraw wewnętrznych za rządów PO-PSL Bartłomieja Sienkiewicza, który głośne inwestycje rządowe podsumował: "Polskie Inwestycje Rozwojowe są, niestety, jak to się górnolotnie nazywa i bardzo eufemistycznie… Ich po prostu nie ma. To ch…j, d…a i kamieni kupa."

Równie dosadnie Sienkiewicz streścił, co według niego zwykły Kowalski sądzi o przedsięwzięciach rządu, które mają symbolizować rozwój państwa. Szef MSW mówił wprost, że Polacy "mają w d…e" orliki i autostrady.

Wprost/TVP/PAP

Czytaj także

"Nie powinno się używać takich słów". Budka o obraźliwym wpisie Sikorskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 11:39
- Myślę, że Radosław Sikorski jest dorosłym politykiem, osobą, która sprawowała wiele funkcji (państwowych), i wyjaśni ten wpis - powiedział o obraźliwej wypowiedzi Radosława Sikorskiego przewodniczący PO Borys Budka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Sławomir Nitras znów agresywny. Zaatakował zwolennika Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 12:31
Poseł KO Sławomir Nitras podczas wiecu w Bydgoszczy zaatakował sympatyka obecnego prezydenta Andrzeja Dudy. Na nagraniach widać, jak zabiera mężczyźnie jego własność i się z nią oddala. To nie pierwszy raz, kiedy politykowi puszczają nerwy.
rozwiń zwiń