more_horiz
Wiadomości

Tragiczne powodzie w Sudanie. W pomoc włączyła się Polska Akcja Humanitarna

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 05:20
Ogromne powodzie przetaczają się przez Sudan Południowy. W położonym w środkowej części Afryki kraju woda odcięła od świata tysiące mieszkańców i zniszczyła uprawy. Miejscowe władze szacują, że w wyniku kataklizmu ucierpiało co najmniej 45 tys. gospodarstw domowych.
Sudan Południowy jest jednym z najbiedniejszych krajów na globie
Sudan Południowy jest jednym z najbiedniejszych krajów na globieFoto: East News/AFP/Alex McBride
sudan pomoc 1200.jpg
Polska pomaga Sudańczykom. Głoduje tam około 7 milionów osób

W pomoc poszkodowanym włączyła się m.in. Polska Akcja Humanitarna. Rzecznik PAH Rafał Grzelewski mówi, że organizacja stara się zapewnić dostęp do wody pitnej jak największej liczbie mieszkańców. Powodzie odcinają ich bowiem od takiej wody.

Posłuchaj
00:45 10554151_1.mp3 PAH pomaga ofiarom powodzi w Sudanie Południowym - relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Czytaj także:

- Jest to szczególnie niebezpieczna sytuacja, ponieważ woda powodziowa zalewa, niszczy i zatruwa studnie, z których ludzie czerpią wodę pitną. W Sudanie Południowym mniej niż połowa ludności ma dostęp do bezpiecznej wody. Dlatego apelujemy o wsparcie naszych działań pomocowych. Na specjalnej stronie internetowej są wszystkie informacje o tym, jak można nas wesprzeć - dodaje Rafał Grzelewski.

Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata, które powstało dziewięć lat temu, po oderwaniu się od Sudanu. Jest też jednym z najbiedniejszych krajów na globie. Od czasu uzyskania niepodległości toczą się tam walki różnych grup etnicznych, a sytuację dodatkowo pogarsza głód.

pb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem