X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sawicki: w sprawie Białorusi Polska popełniła błędy na początku lat 90.

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 09:23
- Polska popełniła błędy na początku lat 90., wtedy, kiedy i Białoruś, i Ukraina ogłosiły niepodległość. Gdybyśmy bardziej zaangażowali się w demokratyzację Ukrainy i Białorusi, dzisiaj te kraje byłyby po stronie państw demokratycznych, a nie pod wpływem Rosji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Sawicki, poseł PSL.
Marek Sawicki w studiu radiowej Jedynki
Marek Sawicki w studiu radiowej JedynkiFoto: Jedynka

Na Białorusi trwają protesty, w związku ze sfałszowanymi - zdaniem białoruskiej opozycji - wyborami prezydenckimi. W poniedziałek podczas zamieszek zginął mężczyzna. 

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Europejskiej i zdecydowaną reakcję Unii na wydarzenia na Białorusi. 

Witold Waszczykowski 1200.jpg
"Nie możemy być obojętni". Waszczykowski o sytuacji na Białorusi

- Dobrze, że rząd się w końcu obudził i będzie podnosił tę sprawę na forum Unii Europejskiej. Wydaje mi się, że przez ostatnie pięć lat kwestii ewentualnego zbliżenia współpracy z Białorusią poświęcono za mało uwagi - powiedział w radiowej Jedynce Marek Sawicki. 

"Ma charakter bardziej spontaniczny"

Jego zdaniem w ostatnich latach nie było głębszej współpracy pomiędzy polskim rządem a opozycją na Białorusi. - Z drugiej strony trzeba powiedzieć, że białoruska opozycja ma charakter bardziej spontaniczny niż zorganizowany, więc trudno również w jakiś instytucjonalny sposób oczekiwać tej głębszej współpracy - podkreślił poseł. 

Zaznaczył, że obecna sytuacja jest trudna. - W mojej ocenie Polska popełniła błędy na początku lat 90. - wtedy, kiedy i Białoruś, i Ukraina ogłosiły niepodległość. Nam bardziej spieszyło się do wejścia w struktury Unii Europejskiej. Zrobiliśmy to z dziesiątką mniejszych państw. Natomiast gdybyśmy bardziej zaangażowali się w demokratyzację Ukrainy i Białorusi, dzisiaj te kraje byłyby po stronie państw demokratycznych, a nie pod wpływem Rosji - podsumował polityk. 

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
10:45 _PR1_AAC 2020_08_11-08-14-33.mp3 Marek Sawicki o sytuacji na Białorusi (Sygnały Dnia) 

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Piotr Gociek
Gość: Marek Sawicki (poseł PSL)
Data emisji: 11.08.2020
Godzina emisji: 8.15

bartos/kh

Czytaj także

W Mińsku niespokojnie, w planach strajk generalny. Anna Dyner: na pacyfikacji protestów na Białorusi korzysta Rosja

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 19:45
- Nie widać dobrych perspektyw w tej sytuacji, ale nie ma jeszcze kropki nad i. Kluczowa jest odpowiedź na pytanie, co będzie się działo w kolejnych dniach, czy Białorusini będą wychodzić na ulice swoich miast, żeby demonstrować, czy będą podejmowali jakieś inne działania protestacyjne, jak choćby strajk generalny - powiedziała portalowi PolskieRadio24.pl Anna Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, pytana o scenariusze dla Białorusi.
rozwiń zwiń