X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tomasz Sakiewicz o LGBT: importowana rewolucja

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 10:05
- To importowana rewolucja, tak ja ta sprzed 100 lat, tylko na szczęście jest jeszcze w miarę pokojowa. Ma taką samą podatność na polski grunt, jaką mieli bolszewicy w 1920 roku - mówił o ruchach LGBT w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). W audycji gościli także Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność") oraz Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna").
Katowice, 10.08.2020. Demonstracja pod hasłem Nikogo Nie Zostawimy  Wszystkich Nas Nie Zamkniecie. Protest zorganizowano po piątkowych wydarzeniach związanych z zatrzymaniem Michała Sz. podającego się za Małgorzatę Sz. Margot.
Katowice, 10.08.2020. Demonstracja pod hasłem "Nikogo Nie Zostawimy – Wszystkich Nas Nie Zamkniecie". Protest zorganizowano po piątkowych wydarzeniach związanych z zatrzymaniem Michała Sz. podającego się za Małgorzatę Sz. "Margot".Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Posłuchaj

20:41 DEBATA PORANKA.mp3 13.08.2020 Tomasz Sakiewicz: Stały konflikt tego rządu z jakimikolwiek grupami, jest wygodny dla Platformy Obywatelskiej. (Debata Poranka / PR24)

W związku z aresztem dla aktywisty, Michała Sz., w piątek przed warszawską siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii odbył się protest. Biorący w nim udział przeszli na Krakowskie Przedmieście, gdzie doszło do starć z policją. Sprawa jest ciągle szeroko komentowana, a w kilku miejscach w Polsce odbyły się wiece poparcia dla Michała Sz.

"To my jesteśmy prawdziwymi konserwatystami, a nie Konfederacja"

Jakub Pacan stwierdził w PR24, że "mamy do czynienia z wojną kulturową". - Ci lewicowy zadymiarze dostali legitymację od najważniejszych partii opozycyjnych w Polsce i tym samym weszli do głównej agendy - powiedział publicysta "Tygodnika Solidarność". - Czołowi politycy PO mówili na Michała Sz. "Margot". Posługiwali się pseudonimem tego pana - to też jest pewien wyraz jakiejś postawy ideowej - dodał.

Tomasz Sakiewicz zauważył, że uczestnicy ruchów LGBT w Polsce to ciągle grupa marginalna. - Wbrew temu, co widzimy, ruchy LGBT w Polsce są bardzo słabe. Nawet nie są w stanie przejąć reprezentacji środowisk homoseksualnych. Na paradach ciągle widzimy kilka tych samych osób plus polityków z lewicowych partii. To grupa marginalna z punktu widzenia politycznego i zakresu społecznego. Ma jednak ogromne wsparcie części mediów (...) - stały konflikt tego rządu z jakimikolwiek grupami jest wygodny dla Platformy Obywatelskiej - stwierdził red. naczelny "Gazety Polskiej". -  To importowana rewolucja, tak ja ta sprzed 100 lat, tylko na szczęście jest jeszcze w miarę pokojowa. Ma taką samą podatność na polski grunt, jaką mieli bolszewicy w 1920 roku - dodał i podkreślił zaangażowanie finansowe w sprawy związane z LGBT m.in. warszawskiego samorządu.

1200_LGBT_EN.jpg
Piotr Sak: ideologia nie może usprawiedliwić łamania prawa

Tomasz Żółciak z "Dziennik Gazeta Prawna" zwrócił uwagę, że temat LGBT został wywołany w czasie kampanii prezydenckiej. - Pewne emocje w społeczeństwie zostają, gdzieś to musi znaleźć ujście - powiedział w PR24 i wyjaśniał, że spór dotyczy wartości, ale jest też okazją do pewnych działań politycznych. Wskazał "ziobrystów", jako tę grupę polityczną, która daje sygnał i zdaje się mówić: "to my jesteśmy prawdziwymi konserwatystami, a nie Konfederacja".

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Debata Poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Goście: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"), Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność") oraz Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna")

Data emisji: 13.08.2020

Godzina emisji: 8.35

PR24/PAP/tb

Czytaj także

"Granice zostały przekroczone". Borowiak o reakcji środowisk LGBT na aresztowanie Michała Sz.

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 09:00
- Nie ma mowy o nagonce na środowiska LGBT. Jesteśmy za tolerancją, ale tolerancja wymaga wzajemności. Granice zostały przekroczone - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak (PiS). W dyskusji wziął również udział Michał Jaros (PO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Lewicy: jeżeli "Margot" czuje się kobietą, to nie można jej tego odmówić

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 17:25
- Lewica mówi, że każdy może układać życie tak, jak chce i mieć swoje poglądy, mieć prawo do własnych wyborów w życiu - powiedział Dariusz Wieczorek z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy w Polsce postępuje proces laicyzacji?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 21:13
- Przyczyny, z powodu których język chrześcijański przestaje być rozumiany przez niektórych ludzi, mają charakter zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny. Chodzi o zmiany kulturowe inicjowane przez środowiska lewicowo-liberalne oraz o to, że Kościół nie jest skuteczny w komunikowaniu się tym językiem - powiedział dr Marcin Kędzierski, główny ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Gdula: najważniejsze, żeby prawa zatrzymanych przez policję nie były łamane

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 08:30
- Byłem wtedy na Krakowskim Przedmieściu. Rzeczywiście było bardzo duże napięcie, którego policja nie starała się zmniejszyć - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Gdula, poseł Lewicy, odnosząc się do pracy policji podczas piątkowych protestów przed warszawską siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii zw. z aresztowaniem Michała Sz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Sak: ideologia nie może usprawiedliwić łamania prawa

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 09:15
- Jeżeli ktoś łamie porządek prawny w zuchwały sposób, nie może chować się za tęczowym immunitetem - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Sak (Solidarna Polska). W dyskusji wziął również udział Waldemar Sługocki (Platforma Obywatelska).
rozwiń zwiń