X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Müller o pomocy rządu po awarii "Czajki": koszty operacji powinno ponieść miasto, to recydywa

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 07:43
- Rząd udzieli wszelkiej niezbędnej pomocy, np. dot. postawienia mostu pontonowego, ale część działań będzie musiała wykonać administracja stolicy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller o sytuacji po kolejnej awarii systemu przesyłowego w oczyszczalni ścieków "Czajka".
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Rok temu mieliśmy analogiczną sytuację, do pomocy podchodzimy podobnie jak w zeszłym roku. Udostępniamy miastu możliwość pomocy, realizujemy te czynności, których miasto nie może zrealizować samodzielnie - powiedział Piotr Müller.

Rzecznik rządu zaznaczył, że taką pomocą jest np. zbudowanie mostu pontonowego przez wojsko.

Posłuchaj
08:36 PR1_SD_2020_09_02-07-14-39_for_media.mp3 Piotr Müller: koszty pomocy po awarii "Czajki" powinno ponieść miasto, to recydywa (Sygnały dnia/Jedynka)

 

"Część działań musi wykonać Warszawa"

czajka1200pap.jpg
"Trzaskowski nie dopełnił obowiązków". Jest zawiadomienie do prokuratury ws. awarii "Czajki"

- Podkreślamy, że w tegorocznej sytuacji, koszty tych wszystkich operacji powinno ponieść miasto, ponieważ to pewnego rodzaju recydywa. My udzielimy wszelkiej niezbędnej pomocy, postawienia mostu pontonowego, przekazania dokumentacji technicznej, czy niezbędnych narzędzi i np. rur, ale część tych działań będzie musiała wykonać administracja stolicy - mówił gość radiowej Jedynki.

Postępowanie prokuratury

Piotr Müller wyjaśnił, że nie zna szczegółów działań prokuratury, która przeprowadzała działania w warszawskim ratuszu. - Rozumiem, że podjęto czynności związane ze złożonym zawiadomieniem i dotyczą kwestii, czy podjęto odpowiednie czynności w celu zabezpieczenia przepływu ścieków pod Wisłą i czy podjęto odpowiednie działania w związku z poprzednim wypadkiem - stwierdził.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)

Data emisji: 02.09.2020 r. 

Godzina emisji: 7.15

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czajka" topi ruch Trzaskowskiego. Inauguracja odroczona?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 09:35
Oczyszczalnia ścieków "Czajka", w której doszło do kolejnej awarii, "topi" ruch prezydenta Warszawy. Wszystko wskazuje na to, że 5 września nie będzie spotkania założycielskiego nowej inicjatywy Rafała Trzaskowskiego i nie wiadomo, co dalej - pisze we wtorek "Gazeta Wyborcza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewodniczący Klubu Radnych PiS w Warszawie do Trzaskowskiego: mniej politykowania, więcej pracy

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 15:36
- Życzę panu Trzaskowskiemu zmiany, pora się opamiętać i wziąć się do pracy - powiedział Cezary Jurkiewicz, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości m. st. Warszawy. - Wykazuje się bowiem brakiem kompetencji oraz nieumiejętnością uniesienia odpowiedzialności za obecną sytuację - dodał.
rozwiń zwiń