X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kultowe kino zastąpi biurowiec? "To pokazuje pewne priorytety środowiska PO"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 14:00
- Nie kultura, nie miejsca, które wiele znaczą dla mieszkańców stolicy, które wpisały się w krajobraz miasta stołecznego, ale kolejne biurowce. To pokazuje pewne priorytety środowiska Platformy Obywatelskiej - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl warszawski radny i wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek, który skomentował medialne doniesienia o zastąpieniu kultowego stołecznego kina Atlantic kolejnym biurowcem.
Kino Atlantic to obecnie najstarsze kino w stolicy
Kino Atlantic to obecnie najstarsze kino w stolicyFoto: Facebook/kinoatlantic

Dziś rano warszawiaków zbulwersowała informacja o tym, że kolejne kultowe kino w stolicy ma zostać zlikwidowane. Chodzi o Atlantic przy Chmielnej, który ma przejąć zarządzana przez PO i PSL spółka Max-Film. Przejęła ona wcześniej inne legendarne warszawskie kina: Femina, Skarpa, Syrena, 1 Maj, Sawa, Wars i Ochota. Wszystkie dziś nie istnieją.

Bulwersujące doniesienia skomentował w rozmowie z naszym portalem warszawski radny i wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek. Do sprawy na Facebooku odniósł się także aktywista Jan Śpiewak.

warszawa widziana z centrum free shut 1200.jpg
Reprywatyzacja w Warszawie. Czy uda się przywrócić sprawiedliwość?

"Deweloperskie eldorado w stolicy"

Jan Strzeżek w rozmowie z portalem Polskiego Radia 24 wskazuje, że to ciąg dalszy deweloperskiego eldorada w Warszawie. - Będę się bacznie przypatrywał aktywności spółki podlegającej pod zarząd województwa mazowieckiego, w którym zasiadają politycy PO i PSL - zadeklarował.

Radny zwraca uwagę na to, że to kolejny przykład na to, że kultura i miejsca ważne dla mieszkańców stolicy nie są priorytetami środowiska Platformy Obywatelskiej.

- Skoro Rafał Trzaskowski na chwilę, zamiast zajmować się partią, jest w mieście, w którym został prezydentem, to mógłby zainterweniować u swoich kolegów z urzędu marszałkowskiego i zablokować ten absurdalny pomysł - powiedział.

Czytaj także:

- Chociaż widząc dotychczasową aktywność władz miasta, obawiam się, że nie zrobią nic - dodał Jan Strzeżek.

trzaskowski 1200 pap (3).jpg
Śpiewak: Trzaskowski powtarzał, że będzie stał po stronie słabszych, ale nie poszły za tym czyny

"Nie pozwolimy na zniszczenie kolejnego miejsca kultury"

Jako jeden z pierwszych głos w sprawie zabrał także warszawski aktywista Jan Śpiewak. "Kultura w Warszawie zawsze przegrywała z deweloperami i chciwością. Przez prawie rok broniliśmy kina Femina przed zniszczeniem i zastąpieniem Biedronką. Najpierw kamienica została na dziko zreprywatyzowana, potem konserwator zabytków odmówił ochrony przedwojennego kina, potem Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zrobiła nic, żeby uchwalić plan zagospodarowania, który ochroniłby Feminę" - napisał w poście na Facebooku.

"Zamiast kina, które było świadkiem dramatycznej historii Warszawy i jedną z nielicznych pozostałości po warszawskim getcie, mamy dyskont spożywczy. Kultura i historia przegrała z portugalską korporacją spożywczą, która skolonizowała nasz handel wewnętrzny" - dodał.

Czytaj także:

Jan Śpiewak zwraca uwagę na to, że los Feminy podzieliły w Warszawie inne legendarne kina: Skarpa, Syrena, 1 Maj, Sawa, Wars i Ochota. "To wszystko kina, które należały do zarządzanej przez PO i PSL spółki Max-Film. Teraz Max-Film ma przejąć od obecnego operatora kino Atlantic, a tajemniczy deweloper już ma warunki zabudowy na biurowiec na Chmielnej w miejscu kina! Najstarsze kino w Warszawie – ma już dziewięćdziesiąt lat – może podzielić los Skarpy, Syreny i Warsu" - wskazuje.

Aktywista podkreślał także, że jedna z głównych ulic stolicy nadal przypomina slumsy. "Najlepsze jest to, że centrum Warszawy – Chmielna, która coraz bardziej przypomina slums, a nie wizytówkę Warszawy – nie ma planu zagospodarowania przestrzennego. Czyli każdą decyzję wydaje ad hoc urząd miasta w oparciu o własne widzimisię. Czemu nie ma planu? Właśnie po to, żeby można było robić takie numery i wciskać biurowce w miejsce historycznych kin i miejsc ważnych dla lokalnej społeczności" - napisał.

"Nie pozwolimy na zniszczenie kolejnego miejsca kultury, nie ma zgody na niszczenie naszego dziedzictwa historycznego. Łapy precz od Atlantica!" - dodał.

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komisja oceni działania władz Warszawy i MPWiK. Jest uchwała Rady Miasta

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 01:17
Na czwartkowej sesji, warszawscy radni zdecydowali, że komisja rewizyjna skontroluje działania podjęte przez MPWiK, oraz m.in. prezydenta stolicy i wiceprezydenta odpowiedzialnego za infrastrukturę, po poprzedniej awarii oczyszczalni ścieków "Czajka". Kontrola ma obejmować okres od sierpnia 2019 do sierpnia br. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapory i znaki zakazu wjazdu. Rusza budowa mostu pontonowego na Wiśle

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 11:56
W okolicach miejsca, w którym do Wisły zrzucane są nieczystości, służby miejskie zagrodziły w piątek drogi prowadzące do rzeki. Wprowadzono objazdy na ścieżkach rowerowych. Na kolektorze ściekowym w godzinach porannych było kilku pracowników miejskich wodociągów. Miejsce przyszłej budowy mostu pontonowego oglądało dwóch żołnierzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy do czynienia z recydywą". Jan Maria Jackowski o awarii w "Czajce"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 13:11
- Mamy do czynienia z sytuacją, która wskazuje na to, że były zaniedbania i ktoś nie dopełnił swoich obowiązków - mówił w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Jan Maria Jackowski. Jego zdaniem kwestia awarii w oczyszczalni "Czajka" wymaga wyjaśnienia. 
rozwiń zwiń