X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Sellin: Przemysław Czarnek upomina się o tych, którzy byli krzywdzeni

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 09:11
– Edukacja powinna być narodowa. Powinna należeć przede wszystkim do rodziców, do nauczycieli, a nie do ideologicznie zapiekłych środowisk – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. 
Jarosław Sellin
Jarosław SellinFoto: PR

Politycy Lewicy oraz środowiska LGBT protestowały 4 października pod hasłem "Żądamy edukacji. Nie indoktrynacji" pod siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie przeciwko propozycji postawienia na czele połączonego resortu edukacji narodowej oraz nauki i szkolnictwa wyższego Przemysława Czarnka.

przemysław czarnek pap 1200.jpg
Przemysław Czarnek: wszystko, co będę robił, będzie bazowało wyłącznie na prawie

– Ja znam prof. Czarnka jako człowieka spokojnego i wyważonego, bo znam go osobiście. Słyszałem też jego dzisiejszą wypowiedź, że jest bardzo otwarty na dialog ze środowiskami nauczycielskimi i akademickimi i wszystko, co będzie czynił, będzie czynione w granicach prawa – powiedział Jarosław Sellin. Podkreślił, że profesor Czarnek to "wybitny prawnik, konstytucjonalista, więc wie, co mówi".


Posłuchaj
13:01 [ PR3]PR3 (mp3) 5 październik 2020 08_44_58_for_media.mp3 Jarosław Sellin: edukacja powinna należeć przede wszystkim do rodziców, do nauczycieli, a nie do ideologicznie zapiekłych środowisk (Salon polityczny Trójki)

 

- Wydaje mi się, że ta histeria, kiedy jeszcze profesor Czarnek nie rozpoczął ministrowania, ze strony środowisk lewicowych i lewackich, bo takie głównie protestują na ulicach i tę histerię wszczynają, też jest ciekawym zjawiskiem – powiedział gość "Salonu politycznego Trójki". Jego zdaniem, to dowód na to, że w "tych środowiskach sobie wbito do głów, że edukacja powinna być nasza, że musimy opanować szkolnictwo, musimy opanować uczelnie wyższe".

– Edukacja powinna być narodowa. Powinna należeć przede wszystkim do rodziców, do nauczycieli, a nie do ideologicznie zapiekłych środowisk, które zgodnie z doktryną Gramsciego mówią, że trzeba iść przez instytucje i opanowywać społeczeństwo poprzez opanowywanie instytucji – stwierdził Jarosław Sellin.

czarnek 1200 pap.jpg
Sasin: Przemysław Czarnek gwarantuje, że polska szkoła pozostanie wolna od ideologii

Wiceminister ocenił, że Przemysław Czarnek "upomina się o tych, którzy już w ostatnich miesiącach i latach byli krzywdzeni". 

– Mieliśmy postępowania dyscyplinarne wobec uczonych, wobec akademików, którzy np. jasno referowali, jak wygląda chrześcijańskie spojrzenie na rodzinę, na małżeństwo – przypomniał Jarosław Sellin. 

– Profesor dopomina się o to, żeby była wolna debata – czyli również te poglądy mogły być głoszone – dodał.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego)
Data emisji: 5.10.2020
Godzina emisji: 8.45

fc/ml

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Trzeba zadbać o wzmocnienie etosu nauczyciela". Przemysław Czarnek o szkolnictwie

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 19:05
Kandydat na ministra edukacji i nauki Przemysław Czarnek podkreślił, że postawy niezgodne z polskim prawem, w tym podważające wartości chrześcijańskie, spotkają się z jego sprzeciwem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gotowy do działania i kompetentny pod względem politycznym". Publicysta o ministrze Czarnku

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 10:41
- Przemysław Czarnek obejmie duży i bardzo trudny resort. Edukacja to jeden z priorytetów rządu w ramach jesiennej ofensywy, będzie wysoko na liście zadań dla nowej Rady Ministrów - powiedział Łukasz Jankowski z Radia Wnet. - Kwestie światopoglądowe będą sprawami wtórnymi w kontekście działań ministra - dodał.
rozwiń zwiń