X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wsłuchaliśmy się w głos rolników". Grzegorz Puda o zmianach w "Piątce dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 21:30
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda powiedział, że kontrola dobrostanu zwierząt będzie wyłączną kompetencją Państwowej Inspekcji Ochrony Zwierząt, po powołaniu do życia tej instytucji. Jej utworzenie to jedna ze zmian zaproponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz PudaFoto: PAP/Radek Pietruszka

Grzegorz Puda mówił w TVP Info, że idea powołania takiej Inspekcji powstała m.in. po zgłoszeniach rolników. Podkreślił, że "to państwo będzie sprawowało nadzór i państwo będzie gwarantem, że nie będzie możliwe - jak było w proponowanych zapisach - odbieranie zwierząt przez organizacje prozwierzęce bez prawdziwej przyczyny".

Czytaj więcej
663 premier free.jpg
Zmiany w ustawie o ochronie zwierząt. Premier podał szczegóły

Minister dodał, że do resortu docierało wiele sygnałów od rolników o takich działaniach. - Oczywiście organizacje prozwierzęce będą sygnalistami, którzy będą mogli dawać znać państwowej organizacji o tych nieprawidłowościach, do których czasem dochodzi - mówił minister.

Szef resortu rolnictwa wyjaśnił, że Inspekcja zostanie powołana na mocy odrębnej, nowej ustawy. Wyraził nadzieję, że Sejm zajmie się jej projektem na jednym z najbliższych posiedzeń.

Nowelizacja ustawy

Inne zaproponowane zmiany w ustawie o ochronie zwierząt to wydłużenie do stycznia 2022 vacatio legis roku dla zapisów nowelizacji, pozostawienie możliwości uboju rytualnego drobiu oraz wprowadzenie mechanizmów odszkodowawczych dla tych, którzy będą musieli wygasić działalność hodowlaną.

Czytaj więcej
grzegorz puda tt 1200.jpg
"Zmiany uwzględniają głosy rolników". Grzegorz Puda o "Piątce dla zwierząt"

Wcześniej na wspólnej konferencji z ministrem rolnictwa Grzegorzem Pudą premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że proponowane zmiany mają jednocześnie zapewnić rozwój polskiego rolnictwa, jak i dbać o dobrostan zwierząt. Są wynikiem konsultacji z rolnikami oraz hodowcami zwierząt futerkowych.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"W PiS zderzyły się przeciwstawne emocje". Politolog o "Piątce dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 12:40
-  Z jednej strony chodzi o lojalność wobec Jarosława Kaczyńskiego, z drugiej o to, że zdaniem niektórych dotychczasowych wyborców, PiS wychodzi poza ramy swojego sztandaru politycznego - mówił na antenie Polskiego Radia prof. Sławomir Sowiński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Radykalizm nie jest wskazany". Tomasz Truskawa o głosowaniu nad "Piątką dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 14:15
- Zarówno dłuższe vacatio legis, jak i rozsądne, rzeczywiste systemy odszkodowań oraz stopniowe odchodzenie od tego typu uboju to jest dobra droga - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa).
rozwiń zwiń