Liga Mistrzów: Bayern zdeklasował Atletico. Robert Lewandowski wyręczony przez kolegów

2020-10-21, 22:50

Robert Lewandowski podczas meczu z Atletico . Foto: PAP/EPA/Alexander Hassenstein / POOL

Piłkarze Bayernu Monachium wysoko pokonali Atletico Madryt 4:0 w meczu grupy A na inaugurację Ligi Mistrzów. 82 minuty w barwach obrońców trofeum rozegrał Robert Lewandowski, jednak polski napastnik tym razem nie wpisał się na listę strzelców.

• Dwa gole dla monachijczyków zdobył Kingsley Coman. Po razie Jana Oblaka pokonywali Leon Goretzka i Corentin Tolisso, którego bramka była ozdobą całej kolejki
  • Zwycięstwa w swoich pierwszych meczach odniosły także m.in. Liverpool FC i Manchester City

Liga Mistrzów: kryzys Realu trwa w najlepsze. Osłabiony Szachtar wywozi trzy punkty z Madrytu

Kapitan reprezentacji Polski mógł zostać pierwszym piłkarzem w historii, który strzeli gola w dziesięciu kolejnych meczach grupowych Ligi Mistrzów. W meczu z "Los Rojiblancos" Lewandowski nie trafił jednak do siatki, chociaż w roli strzelców zastąpili go koledzy.

Długo nie było wiadomo, czy mecz w Monachium się odbędzie. We wtorek okazało się, że Serge Gnabry z Bayernu jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2. 25-letni zawodnik czuje się dobrze i został skierowany na izolację, ale nie zagra w najbliższych spotkaniach i pozostanie w domu. Ostatecznie jednak UEFA zgodziła się na rozegranie spotkania po tym, jak pozostałe wyniki testów w bawarskiej drużynie przyniosły negatywne wyniki.

Wyrównany był tylko początek

Początek meczu był wyrównany, a nawet to goście jako pierwsi stworzyli sobie dobrą okazję. W 4. minucie Luis Suarez nie zdołał jednak zamknąć dośrodkowania Yannicka Ferreiry Carasco z lewej strony. Dwanaście minut później po kornerze Bayernu uderzał Nicklas Suele, jednak uczynił to niedokładnie.

W 23. minucie przed szansą stanął Ferreira Carasco, ale Belg przegrał pojedynek sam na sam z Manuelem Neuerem. Trzy minuty później na bramkę Atletico niecelnie uderzył Lucas Hernandez.

Pokazali swoją wyższość

Monachijczycy worek z bramkami otworzyli w 28. minucie, kiedy Joshua Kimmich obsłużył świetnym podaniem Kingsleya Comana. Zdobywca gola w finale poprzedniej edycji LM w sytuacji sam na sam poradził sobie z golkiperem gości Janem Oblakiem.

Zdobyty gol rozochocił mistrzów Niemiec, którzy przejęli inicjatywę i coraz częściej zagrażali bramce Atletico. Bayern podwyższył prowadzenie w 41. minucie. Coman tym razem wcielił się w rolę asystenta. Francuz podał do Leona Goretzki, a ten uderzył mocno, nie dając Oblakowi żadnych szans na interwencję.

Do przerwy obrońcy tytułu prowadzili dwoma golami i była to zasłużona przewaga.

Nieuznany gol kontaktowy

Podopieczni Diego Simeone mogli znakomicie otworzyć drugą połowę. Do bramki Bayernu trafił bowiem Joao Felix. Uczestniczący w akcji Suarez był jednak na spalonym, co wykazała analiza VAR. Sędzia Michael Oliver nie uznał więc gola.

Atletico nie poszło za ciosem. Z czasem Bayern odzyskał kontrolę nad meczem i udowodnił swoją wyższość kolejnymi golami.

Pokazali, kto rządzi

W 66. minucie wynik podwyższył Corentin Tolisso. Francuski pomocnik popisał się cudownym uderzeniem zza pola karnego. Piłka wylądowała w okienku madryckiej bramki.

To nie było jednak ostatnie słowo podopiecznych Hansiego Flicka. W 72. minucie swoją drugą bramkę w meczu zdobył Coman. Thomas Mueller podał do Francuza, ten popędził z piłką, ośmieszając defensora Atletico Felipe.

Francuz nie dał żadnych szans Oblakowi, pewnie trafiając do siatki.

Atletico nie zdołało zdobyć nawet honorowego gola. Na listę strzelców tym razem nie wpisał się też Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski opuścił boisko w 83. minucie, zmieniony przez Erika Choupo-Motinga.

Obrońcy tytułu zanotowali wymarzony początek kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Na innych boiskach

Od zwycięstw swój udział w LM rozpoczęli mistrz i wicemistrz Anglii. Liverpool FC wygrał na wyjeździe z Ajaksem Amsterdam. Jedyna bramka padła po samobójczym trafieniu Nicolasa Tagliafico. "The Citizens" pokonali natomiast FC Porto 3:1.

Osłabiony brakiem siedmiu zakażonych koronawirusem piłkarzy Inter Mediolan tylko zremisował na własnym boisku z Borussią Moenchengladbach 2:2. "Nerazzurri" musieli sobie radzić m.in. bez Milana Skriniara, Ashleya Younga czy Achrafa Hakimiego, o którego zakażeniu poinformowano w środę.