X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wideokonferencja premiera z sejmową opozycją ws. pandemii. W rozmowach nie uczestniczyły KO i Lewica

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 19:20
Zakończyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z przedstawicielami klubów parlamentarnych oraz członkami Rady Medycznej (specjalistami z zakresu epidemiologii, wirusologii oraz zdrowia publicznego) - poinformował w serwisie społecznościowym rzecznik rządu Piotr Müller.
Spotkanie premiera z przedstawicielami kół parlamentarnych odbyło się w formie wideokonferencji
Spotkanie premiera z przedstawicielami kół parlamentarnych odbyło się w formie wideokonferencjiFoto: Adam Guz/KPRM/Twitter/@PremierRP

"Przedstawiono dalsze etapy działań w obszarze służby zdrowia w walce z epidemią. W spotkaniu wzięli udział eksperci wskazani przez PSL, posłowie Konfederacji oraz PiS. Koalicja Obywatelska i Lewica odmówiły udziału w spotkaniu z ekspertami Rady Medycznej i przedstawicielami rządu" - napisał Piotr Müller na Twitterze.

EN_premier_morawiecki1200.jpg
Premier: tylko zjednoczeni i przestrzegając zaleceń służb jesteśmy w stanie wygrać z epidemią


Głównym tematem spotkania była sytuacja epidemiczna związana ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem i działania rządu w celu ich ograniczenia. Müller nie wykluczył, że pojawi się też temat protestów po wyroku TK ws. przepisów aborcyjnych.

Ludzie PiS, PSL i Konfederacji

Na spotkanie do premiera przybyli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości - wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki oraz rzecznik partii Anita Czerwińska. "Dziś u premiera ważna narada w/s pandemii. Prognozy nie są optymistyczne. Opozycyjne kluby parlamentarne nieobecne. Jak zwykle nie mają nic do powiedzenia" - napisał na Twitterze Ryszard Terlecki.


Posłuchaj
00:24 czerwinska - spotrkanie kprm .mp3 Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska: opozycja, odmawiając udziału w spotkaniu, udowadnia, że kwestie zdrowia i życia Polaków nie są dla nich ważne (IAR)

 

Klub PSL wysłał na to spotkanie swoich ekspertów. Lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz tłumaczył, że "jeśli szczere są intencje premiera Morawieckiego w zaproszeniu, że ma to być rozmowa o epidemii, przewidywania i założenia z radą ekspertów, to wysyłamy swoich ekspertów - dyrektora naczelnego Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu dr. n. med. Marka Kosa i dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego »Meditrans« SP ZOZ w Warszawie, sekretarza Zarządu Związku Pracodawców Państwowego Ratownictwa Medycznego Karola Bielskiego".

Ze strony Konfederacji na spotkaniu pojawił się szef koła Jakub Kulesza. - My zawsze na tego typu spotkania się udajemy, nawet gdy wiemy, że ich celem nie jest jakakolwiek konsultacja, a sprawianie wrażenia, że rząd swoje decyzje konsultuje - mówił wcześniej szef koła Konfederacji Jakub Kulesza.

premier morawiecki pap 1200.jpg
Rząd wesprze przedsiębiorców poszkodowanych przez zamknięcie cmentarzy. 180 mln w pierwszej transzy

Budka: nie będziemy brać udziału z zagrywkach

Na spotkanie z premierem nie pojawił się nikt z Koalicji Obywatelskiej, gdyż jak - mówił wcześniej lider PO Borys Budka - "nie ma zgody KO na to, by brać udział w kolejnych oszustwach". - Nie mamy zamiaru brać udziału w kolejnych zagrywkach propagandowych. Od samego początku pandemii ten rząd oszukuje społeczeństwo. Tak było w marcu, gdy rząd mówił, że jest gotowy na pandemię, tak było i później, gdy sprowadzano pod publikę wielkim Antonowem maseczki bez atestów, gdy ściągano sprzęt, zapewniano nas o respiratorach, że będą, podczas gdy były kupowane od handlarzy bronią, tak jest i teraz - oświadczył Borys Budka.

Czytaj także: 

Również Lewica postanowiła nie wysyłać na spotkanie swoich przedstawicieli. - Nie udam się na spotkanie do pana premiera, gdyż nie chcę wysłuchać obietnic, które nigdy nie zostaną zrealizowane. Nie udam się na spotkanie do pana premiera, gdyż nie będę paprotką, która będzie służyła do rozmycia jakiejkolwiek odpowiedzialności - oświadczył wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (Lewica).

Nowy bilans zakażeń koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 15 578 osób. Tym samym bilans przypadków wykrytych od początku epidemii wzrósł do 395 480. Poinformowano też o śmierci kolejnych 92 chorych. Od początku epidemii zmarło 5875 chorych na COVID-19.


Od ponad tygodnia trwają wielotysięczne protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. To skutek orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający - na mocy ustawy z 1993 r. - na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Politycy partii rządzącej wielokrotnie wskazywali, że protesty mogą przyczynić się do dalszych wzrostów zachorowań na COVID-19.

Prezydent Andrzej Duda skierował w piątek do Sejmu projekt nowelizacji przewidujący wprowadzenie nowej przesłanki umożliwiającej przerwanie ciąży; aborcja byłaby możliwa w przypadku wystąpienia tzw. wad letalnych, nie umożliwiałoby jej wystąpienie innych wad rozwojowych.


mbl

Czytaj także

Efektywności pracy zdalnej. Ekspert: nie jest gorsza, a bywa wyższa niż w formie tradycyjnej

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 20:12
Wielu pracodawców wykorzystało wakacje do usprawnienia pracy zdalnej i może uruchomić dodatkowe rezerwy - powiedział ekspert Konfederacji Lewiatan Robert Lisicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister rodziny: w najbliższych dniach ogłoszenie zmian w programie "Za życiem"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 01:09
Myślę, że w ciągu najbliższych dni premier ogłosi zmiany we wprowadzonym przed kilkoma laty programie "Za życiem" - powiedział w sobotę wiceminister rodziny, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Paweł Wdówik.
rozwiń zwiń