more_horiz
Wiadomości

Papież Franciszek do Polaków: niech Pan udzieli wszystkim błogosławieństwa pokoju i pomyślności

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 11:58
Papież Franciszek w przypadające w środę Święto Niepodległości przypomniał Polakom podczas audiencji generalnej w Watykanie słowa świętego Jana Pawła II o wolności. Życzył wszystkim pokoju i pomyślności.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Zwracając się do Polaków podczas audiencji transmitowanej z papieskiej biblioteki w Pałacu Apostolskim Franciszek powiedział: "Dziś w Polsce przypada narodowe Święto Niepodległości. Gdy dziękujemy Panu historii za dar wolności narodowej i osobistej, przychodzi na myśl to, czego święty Jan Paweł II uczył młodych: być wolnym, »to znaczy: umieć używać swej wolności w prawdzie«".

papież Franciszek free shutter 1200.jpg
"Wykorzenić zło nadużyć". Papież o raporcie na temat kardynała McCarricka

"Być człowiekiem prawego sumienia"

- Być prawdziwie wolnym to nie znaczy czynić wszystko, co mi się podoba, na co mam ochotę. Być wolnym to znaczy być człowiekiem prawego sumienia i czynić to, co jest prawdziwym dobrem, to być człowiekiem dla drugich - mówił papież przywołując słowa św. Jana Pawła II z "Listu do młodych".

Na zakończenie Franciszek dodał: "Niech Pan udzieli wszystkim Polakom błogosławieństwa pokoju i pomyślności". Audiencja, podobnie jak poprzednia, odbyła się bez udziału wiernych z powodu zaostrzenia środków ochrony sanitarnej i ryzyka zakażeń koronawirusem.

pg

Zobacz także

Zobacz także