X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Krzysztof Sobolewski: Polska, Węgry, Słowenia bronią praworządności w UE

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 09:00
Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski powiedział, że nie będzie zgody ze strony Polski na narzucenie przez Unię rozwiązań poza traktatowych. Takim rozwiązaniem miałoby być powiązanie unijnego budżetu z mechanizmem praworządności.
Krzysztof Sobolewski
Krzysztof SobolewskiFoto: PR

Poseł PiS Krzysztof Sobolewski mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia, że Polska, Węgry i Słowenia sprzeciwiają się planom niektórych państw Unii Europejskiej, czym bronią praworządności we Wspólnocie. 

shutterstock unia europejska free 1200.jpg
Po wideokonferencji przywódców państw UE. Nie udało się wypracować porozumienia

– To próba narzucenia nam rozwiązań, które nie są umocowane w ramach traktatów europejskich. Na to naszej zgody nie będzie. Dodatkowo nie może być też tak, że wykorzystywana jest sytuacja związana z pandemią koronawirusa, by takie rozwiązania tylnymi drzwiami narzucić – powiedział Krzysztof Sobolewski.


Posłuchaj
13:40 PR3_AAC 2020_11_20-08-45-30_for_media.mp3 Krzysztof Sobolewski: to próba narzucenia nam rozwiązań. Szef Komitetu Wykonawczego PiS o budżecie UE (Salon polityczny Trójki)

 

Kilkunastominutowy wideoszczyt UE

Wczoraj odbył się wideoszczyt z udziałem przywódców europejskich. Głównym tematem była unijna koordynacja w sprawie Covid-19, ale politycy nawiązali także do negocjacji pakietu budżetowego Wspólnoty. Pojawiła się zapowiedź ich kontynuacji w celu znalezienia kompromisu, który będzie satysfakcjonował wszystkie strony.

Dyskusja unijnych przywódców trwała kilkanaście minut. Polska i Węgry potwierdziły swój sprzeciw w związku z dołączonymi do pakietu budżetowego przepisami uzależniającymi wypłatę pieniędzy ze wspólnej kasy od stanu praworządności. Według Warszawy i Budapesztu mechanizm jest nieprecyzyjny, uznaniowy i pozwala na motywowane politycznie decyzje.

Premierzy Polski i Węgier, którzy zabrali głos podczas wideoszczytu, powtórzyli krótko swoje stanowiska i argumenty. Po nich wypowiedział się jeszcze premier Słowenii, który zaapelował o porozumienie.

Szef Rady Europejskiej nie chciał dopuścić do szerszej i pogłębionej dyskusji na ten temat, bo uznał, że to nie jest odpowiednie miejsce do prowadzenia negocjacji. Po wideoszczycie, na konferencji prasowej Charles Michel powiedział, że będą poszukiwane w Unii próby porozumienia w sprawie pakietu budżetowego, które będą do zaakceptowania przez wszystkich. Nadzieję na porozumienie, mimo obecnej patowej sytuacji, wyraziła przewodnicząca Komisji Europejskiej.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Krzysztof Sobolewski (szef Komitetu Wykonawczego PiS)
Data emisji: 20.11.2020
Godzina emisji: 8.45

koz/kr

Czytaj także

Polska i Węgry zawetowały budżet UE. Włoskie media: to więcej niż uzasadnione

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 09:59
Włoskie prawicowe media uważają, że Polska i Węgry miały bardzo poważne powody, by nie godzić się na przyjęcie unijnego budżetu. Natomiast dziennik "Corriere della Sera" przewiduje, że Węgry niebawem ugną się przed szantażem Niemiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Kukiz: bardzo dobrze, że polskie władze zawetowały powiązanie budżetu z praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 09:00
– Można obawiać się sytuacji, w której "dobrze, dostaniecie pieniądze, ale pod warunkiem, że zrobicie to, co my wam każemy" – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szukamy możliwości kompromisu". Piotr Müller o unijnych negocjacjach ws. budżetu i praworządności

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 09:00
– Szukamy możliwości kompromisu, ale nie ma i nie będzie zgody na takie rozwiązania, które są niezgodne z traktatami unijnymi i takimi, które są niezgodne z konkluzjami Rady Europejskiej z lipca – mówił w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń