X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zatrzymania, przypadki naruszenia nietykalności. Policja przedstawia dane po sobotnich demonstracjach

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 11:30
- Podczas sobotnich demonstracji w Warszawie zatrzymano 11 osób. Duża część z nich to osoby, które odmówiły podania swoich danych. Są trzy przypadki, gdzie doszło do naruszenia nietykalności - przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.
Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart podczas demonstracji w Warszawie
Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart podczas demonstracji w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Podczas konferencji prasowej przed Komendą Stołeczną Policji podsumowującą działania policji podczas demonstracji organizowanej przez Strajk Kobiet, rzecznik odniósł się do sytuacji, w której policjant użył gazu wobec posłanki KO Barbary Nowackiej prezentującej legitymację poselską.

Czytaj także: 

- Komendant Stołeczny Policji postawił jedno, główne zadanie po wczorajszych wydarzeniach - dokładnie wyjaśnić sytuację z panią poseł, jakie były okoliczności i dlaczego został użyty gaz - poinformował Marczak.

Posłuchaj
00:26 10767427_1.mp3 Rzecznik stołecznej policji o wczorajszych protestach w Warszawie (IAR)

 

lempart 1200 pap.jpg
"To podżeganie do zabójstwa". Marta Lempart szczuje na Jarosława Kaczyńskiego

900 osób wylegitymowanych

- Na pewno te zdjęcia, które krążą w przestrzeni publicznej, pokazują jedno: była trzymana w ręku legitymacja i był użyty gaz ze strony policjanta i to są dwa fakty, które w tej chwili są niepodważalne. Teraz musimy sprawdzić dokładnie jak wyglądało to z drugiej perspektywy, czyli ze strony policjantów - podkreślał.

Czytaj także: 

Rzecznik przekazał także dane dotyczące sobotniej demonstracji. - Jeżeli chodzi o liczbę osób wylegitymowanych: ponad 900 zostało wylegitymowanych. Jeżeli chodzi o notatki do sanepidu: ponad 450 notatek. Ponad 370 wniosków o ukaranie pojedyncze mandatem. Jeżeli chodzi o zatrzymane: łącznie 11 osób. Duża część z tych osób to są te, które odmówiły podania swoich danych - wyliczał.

Posłuchaj
00:27 10767427_2.mp3 Rzecznik stołecznej policji o wczorajszych protestach w Warszawie (IAR)


- Też musimy wspomnieć o trzech przypadkach, gdzie mamy do czynienia z przestępstwem - tutaj mówimy o naruszeniu nietykalności m.in. mówimy o zatrzymaniu 17-latka - tam mamy do czynienia z naruszeniem nietykalności, tam mamy do czynienia ze znieważeniem policjanta, a pamiętajmy, że osoby 17-letnie zgodnie z Kodeksem karnym odpowiadają jako osoby dorosłe - poinformował.

ks

Czytaj także

Lempart opluła i zwyzywała policjantów. Są zawiadomienia do prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 21:09
"Składam zawiadomienie na p. Lempart" - poinformował za pośrednictwem Twittera poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba. Zawiadomienie dotyczy znieważenia funkcjonariusza publicznego przez organizatorkę Strajku Kobiet Martę Lempart. Wniosek o zbadanie tej sprawy złoży także Ordo Iuris. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naruszenia nietykalności i znieważenia. Zatrzymania po protestach w stolicy

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 23:18
Co najmniej kilkanaście osób zostało zatrzymanych w sobotę przez policję podczas protestów środowisk proaborcyjnych w Warszawie. -  Doszło do naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy - powiedział IAR rzecznik stołecznej policji Sylwester Marczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarnek: nie prowadzę kontroli nauczycieli uczestniczących w protestach

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 07:00
- Nie prowadzę i nie prowadziłem żadnej kontroli nauczycieli uczestniczących w protestach - zapewnił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał jednak, że jego obowiązkiem było reagowanie na informacje dotyczące np. wulgarnych zachowań nauczycieli.
rozwiń zwiń