X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Prawo do życia podstawowym prawem człowieka". Przewodniczący Episkopatu odpowiada na rezolucję PE

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 06:30
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wydał oświadczenie, dotyczące rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie aborcji w Polsce. Duchowny podkreśla, że "w dyskusji o życiu ludzkim nie może być mowy o kompromisie".
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki.Foto: KEP

Zdaniem arcybiskupa kompromis prawny w sprawie aborcji jest fałszowaniem rzeczywistości, ponieważ "pomija się w nim najważniejszą, trzecią stronę sporu, czyli dzieci nienarodzone oraz ich niezbywalne prawo do życia". Przewodniczący Episkopatu zaznaczył również, że Karta Praw Podstawowych przypomina, że "każdy ma prawo do życia, a tym samym Unia Europejska uznaje, że niezbywalna godność osoby ludzkiej i poszanowanie prawa do życia stanowią podstawowe kryterium demokracji i państwa prawnego".

wandalizm ataki na kościoły.jpg
Pioruny i hasła proaborcyjne. Kolejne dewastacje kościołów w Krakowie

Przewodniczący polskiego Episkopatu podkreślił ponadto, że już sam tytuł rezolucji Parlamentu Europejskiego jest mylący, gdyż w świetle nie tylko etyki, ale również prawa międzynarodowego nie istnieje coś takiego, jak "prawo do aborcji". Jak stwierdził w oświadczeniu, "w żadnym demokratycznym porządku prawnym nie może być bowiem prawa do zabijania niewinnego człowieka".

"Wbrew ideologicznemu konformizmowi i oportunizmowi"

Arcybiskup Stanisław Gądecki zaznaczył również, że "prawo do życia jest podstawowym prawem człowieka, zawsze przysługuje mu pierwszeństwo przed prawem wyboru, gdyż żaden człowiek nie może autorytatywnie dopuszczać możliwości zabijania drugiego".

Duchowny podziękował środowiskom obrońców życia, którzy "podejmują starania w celu promocji i ochrony życia nienarodzonych". "Środowiska te są głosem tysięcy dzieci w łonach matek, których życie znajduje się w niebezpieczeństwie. Są oni głosem naturalnego rozumu, który konsekwentnie, wbrew ideologicznemu konformizmowi i oportunizmowi, staje w obronie ludzkiego życia w każdej fazie jego rozwoju" - podkreśla w oświadczeniu arcybiskup Stanisław Gądecki.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kościół zawsze będzie opowiadał się za życiem". Biskupi wzywają do dialogu społecznego

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 19:48
Wzywamy wszystkich do podjęcia rzeczowego dialogu społecznego, do wyrażania poglądów bez użycia przemocy i poszanowania godności każdego człowieka - napisali w środę biskupi w apelu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, która obradowała 28 października.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prawo do aborcji jest prawem człowieka". Senyszyn o rezolucji Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 17:15
- Gdyby ustawodawca w Polsce chciał, żeby ochrona życia była od momentu poczęcia, to taki zapis znalazłby się w konstytucji. Natomiast w Polsce jest ochrona życia i dotyczy ludzi, czyli obywateli. Obywatelem zostaje się w chwili urodzenia. Mamy do czynienia z manipulacją w tej sprawie - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Joanna Senyszyn z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aborcja na forum Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 17:34
Trwa debata Parlamentu Europejskiego nad orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego Polski w sprawie aborcji.  
rozwiń zwiń