X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Henryk Kowalczyk: liczę, że dzięki szczepionce, nie będzie lockdownu gospodarczego na cały 2021 rok

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 09:00
– Patrzę z ufnością na szczepionkę, że pandemia wygaśnie i nie będzie lockdownu gospodarczego na cały rok 2021 – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Henryk Kowalczyk, poseł PiS i szef sejmowej komisji finansów. 
Henryk Kowalczyk
Henryk KowalczykFoto: Trójka

Sejm w czwartek po godz. 9 rozpoczął kolejne dwudniowe posiedzenie; posłowie mają przede wszystkim głosować nad projektem ustawy budżetowej na 2021 r. Projekt przewiduje, że dochody budżetu państwa wyniosą 404,4 mld zł, a wydatki 486,7 mld zł, co oznacza, że przyszłoroczny deficyt wyniesie 82,3 mld zł. Projekt zakłada, że PKB w ujęciu realnym wzrośnie o 4 proc., średnioroczny wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych wyniesie 1,8 proc., wzrost przeciętnego rocznego funduszu wynagrodzeń ma sięgnąć 2,8 proc., a wzrost spożycia prywatnego, w ujęciu nominalnym, wyniesie 6,3 proc.


Posłuchaj
12:20 2020_12_17 08_44_50_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Henryk Kowalczyk: jesteśmy w roku wielkich niewiadomych (Salon polityczny Trójki)

 
– Jesteśmy w roku wielkich niewiadomych. Ja nie pamiętam, żeby był taki rok, w którym tak nie można precyzyjnie zaplanować wszystkiego – powiedział Henryk Kowalczyk o projekcie budżetu. Jak wskazał, sytuacja będzie zależała od rozwoju pandemii, a nie decyzji politycznych.

horban 663 twitter.jpg
Główny doradca ds. COVID-19 ostrzega: nie jesteśmy w stanie zejść do rozsądnego poziomu epidemii

– Patrzę z ufnością na szczepionkę, że pandemia wygaśnie i nie będzie lockdownu gospodarczego na cały rok 2021 – powiedział szef sejmowej komisji finansów. Wyraził nadzieję, że obostrzenia obejmą tylko początek wiosny, a "dalej to już będziemy żyć normalnie i pracować, i gospodarka będzie się normalnie rozwijać".

Gość "Salonu politycznego Trójki" wskazał, że poziom deficytu "nas nie wyróżnia", a w Europie Południowej poziomy zadłużenia są "o wiele, wiele większe niż nasze". Zwrócił uwagę, że inflacja jest na poziomie 2,5-3 proc. i jest to zgodne z przyjętym celem inflacyjnym.

Henryk Kowalczyk mówił też o wykorzystaniu środków z tarcz antykryzysowych i obchodzeniu przez Polaków wprowadzonych ograniczeń w turystyce. W rozmowie poruszono także temat ustaleń dotyczących budżetu UE. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Henryk Kowalczyk (poseł PiS)
Data emisji: 17.12.2020
Godzina emisji: 8.44

fc/kr

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: UE to nie krąg przyjaciół, tylko arena twardej walki o własne interesy

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 06:30
- Wywalczyliśmy mocne zabezpieczenie naszej wolności i utrzymanie funduszy dla Polski. W moim podejściu do Unii nic się nie zmieniło. Nadal uważam, że nie ma takich pieniędzy, za które można by się pozbyć suwerenności - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Cichoń: zielone szkoły w reżimie sanitarnym byłyby wsparciem dla branży turystycznej

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 08:20
- Pomoc powinna być ukierunkowana na lepsze wykorzystanie potencjału, który mamy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Koalicji Obywatelskiej Janusz Cichoń, komentując wprowadzenie kolejnej tarczy antykryzysowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Soboń: środowisko górnicze rozumie rynek i potrzebę transformacji górnictwa

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 09:00
– Rząd dąży do tego, aby całe środowisko górnicze podpisało umowę dotyczącą restrukturyzacji branży – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, pełnomocnik rządu do spraw restrukturyzacji górnictwa.
rozwiń zwiń