more_horiz
Wiadomości

Warszawa zakazuje sprzedaży dopalaczy

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2010 09:48
Niestety na razie nie można nic poradzić na sprzedaż tych substancji w lokalach prywatnych.
Audio
  • Ewa Kopacz: problem dopalaczy przedstawimy na forum Komisji Europejskiej

We wszystkich warszawskich lokalach należących do miasta nie będzie można sprzedawać tzw. dopalaczy – informuje TVP Info.

- Zarządzenie w tej sprawie podpiszę na początku przyszłego tygodnia – mówi tvp.info Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent. Będzie to nowelizacja zarządzenia Prezydenta Warszawy w sprawie zasad najmu lokali użytkowych z 2009 r.

To ma być dopiero początek walki z dopalaczami. Władze Warszawy najchętniej zabroniłyby sprzedaży dopalaczy na terenie całego miasta, także w lokalach prywatnych. Po konsultacjach z prawnikami, odstąpiono od takiego kroku, ponieważ zakaz naruszałby prawo.

Przed kilkoma miesiąca Prezydent Warszawy rozesłała do burmistrzów pismo z zaleceniem w sprawie wprowadzenia zakazu wynajmowania lokali użytkowych pod sprzedaż substancji psychoaktywnych. Nie miało ono jednak mocy sprawczej.

agkm, portal TVP Info

Zobacz także

Zobacz także