more_horiz
Wiadomości

NFZ: informacja ws. szczepień na WUM dopiero po zakończeniu kontroli

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 10:55
Informacja w sprawie szczepień osób na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym będzie udzielana po zakończeniu postępowania kontrolnego - poinformowała Sylwia Wądrzyk, rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia.
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Warszawski Uniwersytet Medyczny Foto: Forum/ Andrzej Hulimka

"Nie udzielamy żadnej informacji do czasu zakończenia postępowania kontrolnego" - powiedziała rzecznik NFZ.

Radio RMF FM podało w piątek rano, że lista kilkudziesięciu osób spoza grupy priorytetowej, które zaszczepione zostały przeciw COVID-19 na warszawskiej uczelni, trafiła do funduszu, który wszczął w tej sprawie kontrolę. Oprócz ludzi ze świata kultury i mediów znaleźli się na niej - jak ustaliła stacja - przedsiębiorcy. Dodatkowo stacja przekazała, że w ramach prowadzonego wewnętrznego postępowania uczelni "z placówką rozstała się kanclerz Małgorzata Rejnik".

covid szczepionka free shutt 1200 .jpg
Rośnie gotowość do szczepienia się przeciw COVID-19 wśród Polaków. Nowy sondaż

Czytaj także:

Nieprawidłowości w WUM

W ubiegłym tygodniu odwołana została ze stanowiska prezes Zarządu Centrum Medycznego WUM dr n. med. Ewa Trzepla. Komisja powołana przez rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wykazała liczne nieprawidłowości w organizacji szczepień przez Centrum Medyczne WUM. Stwierdzono m.in. brak należytego doboru osób, którym zaproponowano i wykonano szczepienia. 

Kontrola została zlecona NFZ przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Jak poinformował on we wtorek "z całą pewnością można stwierdzić, że w WUM doszło do złamania zasad Narodowego Programu Szczepień. Wskazał m.in., że osoby, które zaszczepiono poza kolejnością, zostały zarejestrowane jako personel niemedyczny pracujący w szpitalu.

Długa lista celebrytów

O zaszczepieniu informował m.in. były premier, a obecnie europoseł SLD, Leszek Miller. Polityk podał też, że również jego żona została zaszczepiona. Szczepionkę otrzymali też m.in. aktorzy: Krystyna Janda, Maria Seweryn, Wiktor Zborowski, Michał Bajor i Radosław Pazura, satyryk Krzysztof Materna i dyrektor programowy TVN Edward Miszczak.

***

Narodowy Fundusz Zdrowia informował 31 grudnia ub.r., że do 6 stycznia jest możliwe szczepienie przeciw COVID-19 osób spoza grupy zero, ale tylko w sytuacji dysponowania przez szpital wolnymi dawkami szczepionki, którymi nie uda się zaszczepić personelu szpitali np. z powodu nieobecności w pracy w czasie świąteczno-noworocznym.

as

Zobacz także

Zobacz także