X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka". Gajadhur: ważne, by edukować dzieci nt. ruchu drogowego

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 08:40
- Dobrze, że dzieci już od najmłodszych lat poznają przepisy ruchu drogowego. My takie lekcje prowadzimy w sposób przystępny - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego. - To nauka przez zabawę. Są zagadki, są filmiki edukacyjne, prezentujemy podstawowe zasady bezpieczeństwa - dodał.
Alvin Gajadhur
Alvin GajadhurFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Alvin Gajadhur mówił o lekcjach Inspekcji Transportu Drogowego dla dzieci, w ramach projektu "Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka". - Prowadziliśmy zajęcia dla najmłodszych w szkołach podstawowych, jeździliśmy do szkół, spotykaliśmy się z dziećmi. W tych lekcjach uczestniczyła również Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda - wskazał.

Posłuchaj
15:56 [STUDIA]S4_(PCM) 19 styczeń 2021 08_15_13_for_media.mp3 "Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka". Gajadhur: ważne, by edukować dzieci nt. ruchu drogowego (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Jak dodał Główny Inspektor Transportu Drogowego, pandemia koronawirusa sprawiła, że lekcje zaczęto przeprowadzać online. - Wczoraj w takiej lekcji wzięła udział małżonka prezydenta. To bardzo dobre zajęcia. Dzieci są bardzo aktywne, pani prezydentowa wszystkim wystawiła celującą ocenę - relacjonował.

Czytaj także:

CZYTAJ RÓWNIEŻ
korek droga stock 1200.jpg
Radio Kierowców ma 3 miesiące. Prezenter: najważniejszy jest dla nas kontakt ze słuchaczami

"Nauka przez zabawę"

- Dobrze, że dzieci już od najmłodszych lat poznają przepisy ruchu drogowego. My takie lekcje prowadzimy w sposób przystępny - podkreślił Alvin Gajadhur. - To nauka przez zabawę. Są zagadki, są filmiki edukacyjne, prezentujemy podstawowe zasady bezpieczeństwa - dodał.

Główny Inspektor Transportu Drogowego zaprosił szkoły i nauczycieli do uczestnictwa w projekcie. Wskazał na rolę takich zajęć. - Dzieci wyrosną na odpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego - mówił. Dodał też, że dzięki tego typu spotkaniom dzieci bywają "nauczycielami dla własnych rodziców.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

* * *

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Piotr Gociek

Gość: Alvin Gajadhur (Główny Inspektor Transportu Drogowego)

Data emisji: 19.01.2020

Godzina emisji: 08.15

ms

Czytaj także

Szef GITD: Polskie Radio Kierowców może liczyć na dużą popularność użytkowników dróg

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 09:07
Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur powiedział, że nowa inicjatywa Polskiego Radia może liczyć na dużą popularność użytkowników dróg, bo radio ma przez całą dobę informować o utrudnieniach w ruchu, korkach, przebudowach dróg. Zdaniem rzecznika komendanta głównego policji Mariusza Ciarki, Polskie Radio Kierowców pokazuje misję społeczną publicznego radia, któremu zależy przede wszystkim na wspólnym bezpieczeństwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamerka samochodowa – wsparcie czy zagrożenie?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 05:00
Kamerka samochodowa jest coraz popularniejszym gadżetem samochodowym. Dzięki nagraniom z dróg możemy udowodnić swoją niewinność w przypadku np. potencjalnej stłuczki. Czy jednak jest to gadżet, który ma same zalety? W niektórych sytuacjach może zdecydowanie bardziej zaszkodzić, niż pomóc!
rozwiń zwiń