X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marian Kowalski: gdy przychodzi co do czego, samorządowcy nie potrafią poradzić sobie z awarią

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 11:00
- 4 czerwca przedstawili postulaty, że samorządy mają mieć większą władzę i wszystko ma być ich: sądy, służba zdrowia, podatki. Gdy przychodzi co do czego, nie potrafią poradzić sobie z awarią rury - powiedział w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski (KowalskiTV), który razem z Agnieszką Siewiereniuk-Maciorowską (dziendobrybialystok.pl) był gościem Michała Rachonia.
Marian Kowalski
Marian Kowalski Foto: PR24/AK

W ostatnich dniach przez Warszawę przeszła seria awarii sieci ciepłowniczej. Największym problemem był fakt, że problemy z dostarczaniem ciepła do mieszkań w różnych dzielnicach miasta wystąpiły w czasie wyjątkowo silnych i największych od kilku lat mrozów.

Posłuchaj
20:59 _PR24_AAC 2021_01_21-10-09-22.mp3 Marian Kowalski: gdy przychodzi co do czego, samorządowcy nie potrafią poradzić sobie z awarią (Temat Dnia/Gość PR24)

Wobec tych awarii, a także mając wciąż w pamięci dwie awarie kolektorów przesyłowych oczyszczalni ścieków "Czajka", nasuwają się pytania o skuteczność działań prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, będącego także wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej. 

Marcin Kierwiński 1200.jpg
"Awarie się zdarzają". Marcin Kierwiński o uszkodzeniach sieci ciepłowniczej w Warszawie

"Powinni zajmować się sprawami mieszkańców, a nie uprawianiem polityki"

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska wskazuje, że "Rafał Trzaskowski nie zadbał o to, aby instalacja grzewcza była zimą sprawna". - To pokazuje, że prezydenci miast powinni zajmować się sprawami mieszkańców, a nie uprawianiem polityki - oceniła.

- PO realizuje politykę "sprzedam nerkę, bo chcę zrobić imprezę". Najchętniej czyjąś, nie własną - dodała.

Czytaj także:

Marian Kowalski podkreśla z kolei, że "samorządowcy są tacy samodzielni i skuteczni, że potrzebują pomocy wojska, gdy mają awarię w oczyszczalni, a gdy przychodzi pandemia, zwalają wszystko na rząd".

- Sami wpakowali się w narrację, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Marian Kowalski (KowalskiTV), Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (dziendobrybialystok.pl)
Data emisji: 21.01.2021
Godzina emisji: 10.09

Czytaj także

Jacek Bury: nie wchodzę do ruchu Polska 2050. Z Szymonem Hołownią umówiliśmy się na współpracę

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 08:13
- Nie planuję być członkiem partii, bo tak obiecałem moim wyborcom. Natomiast z Szymonem Hołownią umówiliśmy się na współpracę. Nie wchodzę do ruchu Polska 2050. Nie zostaję jego członkiem - powiedział w Polskim Radiu 24 senator Jacek Bury. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reakcje polityków PO na inaugurację prezydentury Bidena. Dziambor: niezrozumiałe

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 09:00
- Nie rozumiem tego entuzjazmu opozycji. Jakby myśleli, że to wiatr zmian, że zaczęło się od Stanów, które w tym momencie wybrały skrajnie lewicowy nurt i to oznacza, że w Polsce również będzie przebicie dla tej nowej lewicy, która się tworzy, czyli centro-lewicowej koalicji Platforma-Lewica. Nie czuję tego, nie widzę, absolutnie nie rozumiem zachowania parlamentarzystów - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Artur Dziambor z Konfederacji. Gościem audycji był także Piotr Kaleta, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jabłoński: Platforma Obywatelska nie przedstawia konkretnych propozycji programowych

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 11:00
- Tam, gdzie przychodzi do konkretów, ze strony opozycji nie pojawiają się rozwiązania, które można by potraktować jako alternatywne. Dlatego formułuje się ogólniki, na przykład o rzekomej władzy autorytarnej czy o innych działaniach "niepraworządnych" - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Arkadiusz Jabłoński z KUL. 
rozwiń zwiń