X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zostało państwową instytucją kultury

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 20:14
- Od dziś Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce jest państwową instytucją kultury - poinformowało na Facebooku Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Żołnierze Wyklęci
Żołnierze WyklęciFoto: wykleci.ipn.gov.pl

Jak podkreślono, jedynym organizatorem Muzeum jest wyłącznie Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, który tym samym "przejmuje pełną odpowiedzialność za finansowanie jego działalności bieżącej i rozwoju, w tym budowy wystawy stałej". "W całym kraju aktualnie budowanych i modernizowanych jest około 100 placówek muzealnych w ramach Sieci nowoczesnych muzeów" - dodano.

🟡 Od dziś Muzeum Żołnierzy Wyklętych jest państwową instytucją kultury‼ Jedynym organizatorem Muzeum jest wyłącznie...

Opublikowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Poniedziałek, 1 lutego 2021
Żołnierze Wyklęci free 1200.jpg
"Niemcy nazywali go generałem piasku". Romuald Rzeszutek o Wojciechu Lisie, Żołnierzu Wyklętym

"Ministerstwo od 5 lat prowadzi wielki projekt muzealny - Sieć nowoczesnych muzeów. Jedną z pierwszych instytucji, która weszła do tego projektu było Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Muzeum bardzo ważne, które jest dla nas priorytetem. Od 1 lutego Muzeum prowadzone jest wyłącznie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, żeby można było szybko ukończyć wystawę stałą" - podkreślił wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński, cytowany w informacji.

30 grudnia 2020 r. wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński oraz prezydent Miasta Ostrołęki podpisali umowę ws. połączenia Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce (w organizacji) z Muzeum Żołnierzy Wyklętych utworzonym zarządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 12 sierpnia 2020 r. Umowa dotyczy również utworzenia i wspólnego prowadzenia nowej instytucji kultury pod nazwą "Muzeum Żołnierzy Wyklętych". 

pkr

Czytaj także

"Nigdy nie przestała pracować dla Polski". Kim była Lidia Lwow-Eberle?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 07:13
- 5 stycznia odeszła legendarna sanitariuszka V Brygady Wileńskiej, narzeczona majora Łupaszki - przypomniał w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Gołębiewski w audycji "Towarzystwo Niepokornych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziś chodzi o walkę słowem i pamiętanie faktów". Tadeusz "Tadek" Polkowski o pamięci historycznej

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 09:30
- Kontra ruszyła i wielu środowiskom zależy na tym, by dziś nie pamiętać o polskich bohaterach - mówił w Polskim Radiu 24 artysta, Tadeusz "Tadek" Polkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bitwa w Ignasinie. Panfil: żołnierze zginęli z rąk UB

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 11:45
- Podstawowym dla nas źródłem wiedzy o bitwie w Ignasinie były raporty UB, które traktowaliśmy w miarę wiarygodnie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Panfil z IPN.
rozwiń zwiń