X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Gry nie będzie toczył przy jednym stoliku". Reginia-Zacharski o polityce międzynarodowej Bidena

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 11:00
- Na pewno nie ugnie się teraz pod naporem rywali. Generalnie więc mamy test na to, przy których stolikach Amerykanie chcą grać i w jaki sposób - tak o polityce międzynarodowej administracji Joe Bidena mówił w Polskim Radiu 24 politolog z Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Jacek Reginia-Zacharski. 
Joe Biden
Joe Biden Foto: shutterstock.com/YASAMIN JAFARI TEHRANI

Gość PR24 odniósł się do sytuacji międzynarodowej na świecie, między innym po objęciu w USA prezydentury przez Joe Bidena, który zapowiedział, że Stany Zjednoczone nie będą bierne wobec agresywnych działań Rosji. Nowy prezydent USA mówił o tym prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi podczas rozmowy telefonicznej, o czym poinformował podczas wystąpienia w Departamencie Stanu dotyczącym polityki zagranicznej.

Joe Biden zapowiedział też podjęcie wyzwań, jakie dla dobrobytu, bezpieczeństwa i wartości demokratycznych USA niesie ich - jak to określił - najpoważniejszy konkurent, Chiny.


1200_Trump_Forum.png
Impeachment Donalda Trumpa. Były prezydent nie będzie zeznawał w Senacie

"Gra przy wielu stolikach"

- Gdybyśmy chcieli wrócić do początków każdej nowej amerykańskiej administracji, to takie testowanie w momencie rekonfiguracji zdarzało się wcześniej. Widać jednak, że mamy do czynienia z odejściem od tych linii, jakie prezentowała administracja Donalda Trumpa. Gra nie toczy się przy jednym stoliku, a przy wielu, przy których toczą się inne gry, stawki są również inne, a istotą strategii właściwej, jest odpowiednie wyważenie tego, o co się gra - powiedział gość PR24.

Prof. Jacek Reginia-Zacharski dodał, że pytanie jest teraz takie, jak administracja Joe Bidena ustawi priorytety. - USA funkcjonowały bowiem w optyce, której hasłem było to, że są one silne w każdym obszarze. W pierwszym etapie, na pewno więc nie ugną się pod naporem rywali. Generalnie więc to jest test na to, przy których stolikach Amerykanie chcą grać i w jaki sposób - podkreślił politolog.


Posłuchaj
25:04 _PR24_AAC 2021_02_05-09-33-24.mp3 Prof. J. Reginia-Zacharski o polityce J. Bidena ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: prof. Jacek Reginia-Zacharski (politolog, Uniwersytet Łódzki)

Data emisji: 05.02.2021

Godzina: 09.33 

Czytaj także

Polityka USA wobec Rosji. Ekspert: sprawa Nawalnego będzie testem dla nowej administracji

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 15:10
- Obecnie analizowane jest to, jak podejść do tej sprawy, aby nie przestrzelić w pierwszych dniach polityki zagranicznej, a jednocześnie zgodnie z zapowiedziami do odpowiedzialności Rosję pociągnąć - ocenił Mateusz Piotrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Odniósł się tym samym do polityki USA w kontekście sprawy Nawalnego i protestów w Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biden rozmawiał z Putinem. Wezwał do natychmiastowego uwolnienia Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 01:20
Prezydent USA Joe Biden wezwał Rosję do natychmiastowego uwolnienia Aleksieja Nawalnego i ostrzegł Moskwę przed konsekwencjami agresywnych działań. Podczas przemówienia w Departamencie Stanu Biden zapowiedział, że Stany Zjednoczone przeciwstawią się nadużyciom ze strony Chin.
rozwiń zwiń