X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: polska gospodarka ma solidne fundamenty, w tym roku wróci na ścieżkę wzrostu

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 11:15
Dzięki odpowiedzialnej polityce fiskalnej - według Komisji Europejskiej - Polska ma aktualnie solidne fundamenty przyszłego wzrostu gospodarczego - napisał  na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. W tym roku nasz kraj wróci na ścieżkę dynamicznego wzrostu - dodał.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Krystian Maj / KPRM / flickr.com

Szef rządu podkreślił, że "zewnętrzni obserwatorzy określają nasze fundamenty jako bardzo solidne".

wykres wzrost 1200.jpg
Ekspert: spadek PKB Polski mniejszy niż się spodziewano, w drugiej połowie roku wzrost o 4-5 procent- My na tych fundamentach chcemy budować bezpieczną przyszłość i dobrobyt naszego kraju. Ma temu służyć program Nowego Ładu gospodarczego i społecznego, który wkrótce zaprezentujemy. Wszystkich nas czeka jeszcze wiele pracy, ale w tym roku Polska wróci na ścieżkę dynamicznego wzrostu - czytamy.

Dzięki odpowiedzialnej polityce fiskalnej według European Commission Polska ma aktualnie solidne fundamenty przyszłego wzrostu gospodarczego. 🇵🇱🇪🇺📈

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Poniedziałek, 15 lutego 2021

KE: widać odbicie w polskiej gospodarce

Komisja Europejska w ubiegłym tygodniu przekazała, że prognozuje, iż w 2021 r. PKB Polski wzrośnie o 3,1 proc., podczas gdy jeszcze jesienią szacowała wzrost o 3,3 proc. Według danych KE recesja w Polsce w zeszłym roku była jedną z najniższych w Unii Europejskiej. W 2020 r. PKB Polski spadł o 2,8 proc., tymczasem jesienią prognozowano, że polska gospodarka zmniejszy się 3,6 proc.

Komisja Europejska prognozuje, że w 2022 r. PKB Polski wzrośnie o 5,1 proc. Według szacunków inflacja w 2021 r. w Polsce wyniesie 2,3 proc., a w 2022 r. będzie to 2,9 proc. Zdaniem KE w 2020 r. wskaźnik ten wyniósł 3,7 proc.

Zdaniem analityków Komisji polska gospodarka odbiła się silnie w trzecim kwartale po gwałtownym spadku aktywności gospodarczej w pierwszej połowie 2020 roku.

PolskieRadio24.pl, PAP, FB, md

Czytaj także

Premier: przyjęliśmy nowy wskaźnik waloryzacji rent i emerytur w 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 13:35
- Rząd przyjął nowy wskaźnik waloryzacji rent i emerytur w 2021 r. - 104,24 proc. To wyższy wskaźnik niż zakładaliśmy, dodatkowy koszt dla budżetu państwa to miliard złotych - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: podatek od reklam ma wyrównać szanse

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 05:20
- Nowy podatek od reklamy ma wyrównać szanse firm krajowych w porównaniu do globalnych korporacji. Nie może być tak, że biedni staja się bardziej biedni, dlatego że bogaci stają się coraz bardziej bogaci, oni też muszą partycypować w rozwoju społeczno-gospodarczym - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: cyfryzacja filarem Nowego Ładu po epidemii. To będzie impuls rozwojowy

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 16:41
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że obecny rok upłynie pod znakiem rozwoju cyfrowych systemów pomagających w funkcjonowaniu Polaków, a cyfryzacja będzie jednym z podstawowych filarów Nowego Polskiego Ładu, czyli zapowiadanego pakietu planowanych przez rząd działań prorozwojowych. Na wideokonferencji z Radą do Spraw Cyfryzacji premier podsumował też dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie cyfryzacji i - jak oceniał - wiele udało się osiągnąć. 
rozwiń zwiń