X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja znów pręży muskuły. I uprzedza Norwegię o próbach pocisków rakietowych

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 17:00
Rosja uprzedziła Norwegię o próbach pocisków rakietowych w dniach 18-24 lutego - podał portal The Barents Observer. Zdaniem eksperta Norweskiego Instytutu Badań Obronnych, Kristiana Atlanda, próby mogą się wiązać ze skierowaniem do Norwegii bombowców USA.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: 3D generator/ Shutterstock

Amerykańskie bombowce B-1 mają stacjonować w bazie sił powietrznych Orland w Norwegii, gdzie przybyło już 200 żołnierzy sił zbrojnych USA.

putin.putin.jpg

"Jawnie antyrosyjski kierunek". Moskwa oburzona norweskimi zbrojeniami

- Biorąc pod uwagę czas i miejsce rosyjskich prób rakietowych, celem tych ćwiczeń może być wysłanie sygnału. Moskwa może w ten sposób wyrażać swoje niezadowolenie obecnością amerykańskich maszyn w Norwegii - powiedział Kristian Atland.

Służby prasowe sił zbrojnych Norwegii potwierdziły, że władze Rosji wystosowały depeszę NOTAM dotyczącą obszaru nad wodami międzynarodowymi pomiędzy głównym terytorium Norwegii a Wyspą Niedźwiedzią. Rzecznik Brynjal Stordal zaznaczył, że to Rosja musi "zapewnić bezpieczeństwo na tym obszarze". Depesza nie precyzuje, jakie pociski zostaną wystrzelone.

Na obszarze, o którym mowa, Morze Barentsa łączy się z Morzem Norweskim. Rosyjska Flota Północna rozpatruje ten teren jako istotny w swojej strategii obronnej. Zyskuje on znaczenie strategiczne w rozgrywce pomiędzy Rosją i NATO, tak jak było to w czasie zimnej wojny - pisze The Barents Observer.

mg

Czytaj także

Operacja w samo południe: Litwa, Norwegia i Rosja wymieniły ważnych szpiegów

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 16:30
Litwa i Norwegia dokonały w piątek wymiany szpiegów z Rosją - poinformował szef litewskiego kontrwywiadu Darius Jauniskis. Dwóch obywateli Rosji wymieniono na dwóch Litwinów i Norwega, skazanych w Rosji za szpiegostwo - przekazał. Wymianę przeprowadzono w południe czasu miejscowego na granicy rosyjsko-litewskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja odpowiada Norwegii. Radca ambasady wydalony z kraju

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 11:50
Ministerstwo spraw zagranicznych Rosji poinformowało, że nakazało norweskiemu dyplomacie opuszczenie Federacji Rosyjskiej w ciągu trzech dni. To odpowiedź Moskwy na wcześniejsze działania Oslo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MSZ Norwegii: za sierpniowym atakiem hakerskim na parlament stała Rosja

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 00:20
Szefowa norweskiej dyplomacji Ine Eriksen Soreide ujawniła, że za atak hakerski na norweski parlament, do jakiego doszło pod koniec sierpnia, odpowiedzialna jest Rosja. Ambasador tego kraju został wezwany do MSZ Norwegii i poinformowany o ustaleniach dochodzenia w tej sprawie.
rozwiń zwiń