more_horiz
Wiadomości

Powrót do szkół po Wielkanocy? Przemysław Czarnek wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 08:51
-  Jeśli zachowamy odpowiedzialność społeczną, będziemy stosować się do obostrzeń, to jestem optymistą, myślę, że po Wielkanocy będziemy mogli rozmawiać o powrocie do nauki stacjonarnej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek
Minister edukacji i nauki Przemysław CzarnekFoto: twitter.com/@MEIN_GOV_PL

1200_szkoła_shutterstock.png
Jak wygląda sytuacja z nauką stacjonarną? Resort edukacji podał nowe dane

W 13 450 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka w zeszłym tygodniu była prowadzona w trybie stacjonarnym - poinformowało MEiN. Podano, że chodzi o 96,9 proc. szkół podstawowych w 15 województwach. W 6 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 363 - w trybie mieszanym. Statystyka obejmuje 15 województw, wyłączając woj. warmińsko-mazurskie, w którym od poniedziałku nauka prowadzona jest tylko zdalnie.

Posłuchaj
20:27 Jedynka/SD Przemysław Czarnek 8.15 8.03.mp3 Powrót do szkół po Wielkanocy? Przemysław Czarnek wyjaśnia (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Zdaniem Przemysława Czarnka "trzecia fala pandemii jest widoczna i przybiera na sile, ale lepiej, że występuje teraz, a nie za miesiąc, bo jeśli zachowamy odpowiedzialność społeczną, będziemy stosować się do obostrzeń, to jestem optymistą, że po Wielkanocy będziemy mogli rozmawiać o powrocie do nauki stacjonarnej".

- Cały czas, bez żadnej przerwy funkcjonują przedszkola, a klasy I-III działają w trybie stacjonarnym od 18 stycznia. Frekwencja w szkołach utrzymuję się na poziomie ok. 90 proc., jest imponująca. W szkołach problemu nie ma, rygor sanitarny jest utrzymywany - przyznał minister edukacji i nauki.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia dodał, że ze względu na pandemię i niestacjonarny tryb nauki obniżono wymagania na egzaminach maturalnych. - Materiał został ograniczony o około 20 proc. Będziemy zachęcać, aby wszyscy uczniowie wzięli udział w dodatkowych zajęciach, wspomagających. Na wsparcie przeznaczamy ponad 230 mln zł. Ponad 400 tys. nauczycieli zostało już zaszczepionych, czyli przytłaczająca większość, ponad 90 proc. - dodał minister.

. .

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Przemysław Czarnek (minister edukacji i nauki)

Data emisji: 08.03.2021 

Godzina emisji: 8.15

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem