X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marlena Maląg: 14. emerytura to kolejne świadczenie w ramach szerokiego pakietu "Emerytura plus"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 08:08
- Uprawnione do otrzymania 14. emerytury będą te osoby, które świadczenie emerytalno-rentowe pobierają na dzień 31 października, a więc osoby, które nabędą prawo do tego czasu, również ją otrzymają - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
17:34 [STUDIA]S4_(PCM) 9 marzec 2021 07_14_57_for_media.mp3 Marlena Maląg: 14. emerytura to kolejne świadczenie w ramach szerokiego pakietu "Emerytura plus" (sygnały dnia/Jedynka)

 

Marlena Maląg podkreśliła w "Sygnałach Dnia", że 14. emerytura to część całego pakietu zmian. - To jest kolejne świadczenie, które będzie w tym roku wypłacone w ramach naszego szerokiego pakietu "Emerytura plus" w ramach solidarności międzypokoleniowej. Cały pakiet to ponad 36 mld złotych - wyjaśniła.

ZOBACZ TAKŻE
EvJSDwgWYAMFH1t-12.png
Rządowy pakiet wsparcia emerytów i rencistów. W tym roku wyniesie 36 mld zł

- Od 1 marca ruszyła waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych o wskaźnik inflacj,i czyli 4,24 proc. - przypomniała minister, mówiąc, że kwota 36 mld zł już obejmuje waloryzację.

Nie potrzeba dodatkowych wniosków

- Czwarty kwartał 2021, dodatkowe jednorazowe świadczenie z wprowadzonym kryterium dochodowym 2900 zł. Najważniejsze jest to, że emeryci nie będą musieli składać żadnych wniosków. W terminie, kiedy jest wypłacane świadczenie emerytalno-rentowe, wpłynie też 14. emerytura - wyjaśniła Marlena Maląg.

Czytaj również:

Minister rodziny i polityki społecznej powiedziała, że 94 proc. wszystkich emerytów i rencistów w Polsce uzyska 14. emeryturę. - Osoby, które przekroczą próg 2900 zł – jest zastosowany mechanizm 1 zł za 1 zł – 14. emeryturę będą miały pomniejszoną o nadwyżkę ponad 2900 zł. Osoby o świadczeniu wyższym niż 4150 zł 14. emerytury nie otrzymają - powiedziała.

Marlena Maląg, zapytana o informacje na temat emerytur bez opodatkowania, poprosiła o cierpliwość. - Teraz każdy z jakimś kawałeczkiem informacji idzie do mediów. Poczekajmy aż cały nowy porządek, Nowy Ład, zostanie ogłoszony. Działania, które przewiduje, mają służyć poprawie sytuacji Polaków - powiedziała szefowa MRiPS.

. .

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadząca: Piotr Gociek

Gość: Marlena Maląg (minister rodziny i polityki społecznej)

Data emisji: 09.03.2021 r. 

Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

"Zmieni to sytuację". Marlena Maląg zapowiedziała projekty ustaw wspomagających osoby niepełnosprawne

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 15:07
- Włączenie osób z niepełnosprawnościami do funkcjonowania w społeczeństwie jest dla nas wyzwaniem - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Zapowiedziała, że w najbliższych dniach zostaną zaprezentowane projekty ustaw "zmieniające sytuację osób z niepełnosprawnościami".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteśmy zobowiązani o państwa dbać i staramy się to robić". Minister rodziny o 14. emeryturze

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 16:24
- Czternasta emerytura to nasze podziękowanie, aby jesień życia była bezpieczna i stabilna. Rząd kolejny raz dotrzymał słowa -powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. W poniedziałek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę w sprawie czternastej emerytury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dotrzymujemy słowa, nie oszczędzamy na wsparciu dla Polaków". Marlena Maląg o 14. emeryturze

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 06:38
Po raz kolejny udowodniliśmy, że dotrzymujemy słowa, że nie oszczędzamy na wsparciu dla Polaków - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, komentując podpisanie przez prezydenta ustawy w sprawie czternastych emerytur.
rozwiń zwiń