X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Krasnodębski ws. ogłoszenia UE "strefą wolności LGBT+": deklaracja polityczna bez konsekwencji prawnych

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 08:56
- Ta sprawa nie zakończy się na deklaracji, Komisja będzie podejmowała działania, żeby implementować tę ideologię - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
Prof. Zdzisław Krasnodębski
Prof. Zdzisław Krasnodębski Foto: PR1

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję, w której cała Unia Europejska została uznana za "strefę przyjazną LGBT". Za przyjęciem takiego rozwiązania głosowała zdecydowana większość europosłów. Rezolucję poparło pięć frakcji Parlamentu Europejskiego, w tym największa Europejska Partia Ludowa oraz socjaldemokraci. Za głosowało 492 eurodeputowanych, przeciw było 141 w tym m.in. prof. Zdzisław Krasnodębski.

Posłuchaj
20:06 [STUDIA]S4_(PCM) 12 marzec 2021 08_15_15_for_media.mp3 Prof. Zdzisław Krasnodębski ws. ogłoszenia UE "strefą wolności LGBT+": deklaracja polityczna bez konsekwencji prawnych (Sygnały dnia/Jedynka)
 

mid-epa09065274 (1).jpg
Rezolucja ws. ogłoszenia UE "strefą wolności LGBTIQ" przyjęta. Eurodeputowani PiS przeciw, PO, PSL i SLD - za

- Sam dokument jest deklaracją polityczną, więc nie ma bezpośrednich konsekwencji prawnych - powiedział w audycji prof. Zdzisław Krasnodębski. Wskazał przy tym, jakie mogą być dalsze kroki związane z rezolucją.

- To jest tylko pokazanie, że większość parlamentarna w Parlamencie Europejskim wspiera tego typu działania i tak rozumie aksjologię i wartości europejskie - podkreślił europoseł PiS. - Ta sprawa nie zakończy się na takiej deklaracji, tylko Komisja będzie podejmowała działania, żeby implementować tę ideologię - dodał.Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadząca: Katarzyna Gójska

Gość: prof. Zdzisław Krasnodębski (PiS)

Data emisji: 12.03.2021

Godzina emisji: 08.15

st

Czytaj także

Szef MSZ: rezolucja PE ws. "stref wolności LGBTIQ+" nie będzie miała skutków prawnych

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 21:43
- Ta rezolucja nie będzie rodzić żadnych skutków prawnych, ale jednocześnie dokonuje się pewnej mistyfikacji stanu prawnego, chociażby w Polsce - przecież doskonale wiemy, że wszyscy obywatele RP, każdy i każda z nas cieszą się konstytucyjną ochroną godności i wolności, niezależnie od wszystkich indywidualnych przymiotów, także orientacji seksualnej - powiedział na antenie TVP Info szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niepotrzebna, zawiera błędne informacje". Krasnodębski o rezolucji PE ws. strefy wolności LGBTIQ

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 18:23
- Rezolucja PE oznacza, że nie chcemy prześladowań osób LGBTIQ na terenie UE i wszyscy w tej sprawie się zgadzamy, ta intencja jest słuszna. Jednak padły też niesłuszne oskarżenia pod adresem Polski, użyto też sformułowań, że każdy może być tym, kim chce - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski.
rozwiń zwiń