X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Pojawią się u nas już w kwietniu". Wiceminister zdrowia o szczepionkach firmy Johnson&Johnson

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 09:47
Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, potwierdził w "Salonie politycznym Trójki" możliwość dostaw szczepionki przeciw COVID-19 firmy Johnson&Johnson już w kwietniu. Dodał, że bezpieczeństwo wszystkich szczepionek jest kontrolowane. – Zysk, jaki uzyskujemy z przyjęcia szczepionki, jest nieporównywalnie większy niż ewentualne tzw. objawy poszczepienne – powiedział wiceszef MZ.
Waldemar Kraska
Waldemar KraskaFoto: Forum/Mateusz Włodarczyk

1200_szczepionka_shutterstock.png
Minister zdrowia: monitorujemy sytuację ze szczepionką AstraZeneca

Odniósł się do informacji o negatywnych reakcjach i odczynach poszczepiennych po przyjęciu szczepionki AstraZeneki. – Kilka krajów wstrzymało szczepienia preparatem AstraZeneki po wystąpieniu choroby zakrzepowo-zatorowej, takiego przypadku w Polsce nie obserwujemy – powiedział Waldemar Kraska.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Europejska Agencja Leków wydała oświadczenie, że liczba tych przypadków u osób zaszczepionych nie jest wyższa niż w ogólnej populacji – zaznaczył wiceminister dodając, że "nasi eksperci nie rekomendują wstrzymania szczepień preparatem AstraZeneca". – Przyglądamy się tej sytuacji, te przypadki są teraz wnikliwie badane – oświadczył.


Posłuchaj
14:09 2021_03_12 08_44_55_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Kraska: Szczepionki Johnson&Johnson pojawią się w Polsce już w kwietniu (Salon polityczny Trójki)

 

Gość audycji potwierdził dostępność nowych szczepionek w Polsce, planowaną na kwiecień. – Firma Johnson&Johnson zadeklarowała, że już w kwietniu pierwsze jej preparaty pojawią się w naszym kraju, to szczepionka jednodawkowa, której nie trzeba przechowywać w bardzo niskich temperaturach, jest łatwiejsza do dystrybucji – powiedział Waldemar Kraska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)
Data emisji: 12.03.2021
Godzina emisji: 8.45

pg/pr

Czytaj także

"Jesteśmy za tym, by było stopniowe, tam gdzie sytuacja pozwala". Rzecznik rządu o otwieraniu szkół

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 10:54
- Bylibyśmy za tym, aby stopniowo otwierać szkoły, ale tam, gdzie to będzie możliwe i bezpieczne. Nie spodziewam się, żeby to było z dnia na dzień otwarcie wszystkich szkół - mówił w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeśli ten przepis będzie nadużywany, zostanie zniesiony". Rzecznik MZ o wyjątku od noszenia maseczek

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 11:20
- Wprowadziliśmy przepis dający możliwość, by osoby z problemami z oddychaniem, posiadające zaświadczenie lekarskie, nie musiały nosić maseczek - przypomniał rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył jednak, że gdy będzie on nadużywany przez nieuprawnione do tego osoby, zostanie zniesiony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrusiewicz: musimy zachować maksimum odpowiedzialności, trzecia fala rośnie

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 13:43
Epidemia się rozwija, trzecia fala rośnie. Jeśli mamy myśleć o jakimkolwiek znoszeniu obostrzeń na wiosnę, to musimy być maksymalnie odpowiedzialni - zaznaczył  rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz w kontekście przekroczenia w czwartek pułapu 21 tys. nowych, dziennych zachorowań na COVID-19.
rozwiń zwiń