X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sachajko: rozmawiamy z PiS ws. wprowadzenia instytucji sędziów pokoju

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 18:25
- Mam nadzieję, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przestanie się zajmować polityką zagraniczną, spełni swoją obietnicę sprzed dwóch lat i wprowadzimy sędziów pokoju - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł Jarosław Sachajko z Kukiz'15.
Jarosław Sachajko, poseł Kukiz15
Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15Foto: PR24

Prof. Piotr Kruszyński pokieruje pracami powołanego przez prezydenta zespołu, którego zadaniem będzie przygotowanie opracowania legislacyjnego dotyczącego wprowadzenia instytucji sędziów pokoju. To skutek zabiegów Pawła Kukiza o włączenie się prezydenta w prace nad tym projektem.  Piotr Kruszyński został zarekomendowany przez lidera Kukiz'15 Pawła Kukiza, który zabiegał o włączenie się prezydenta w prace nad tą lansowaną przez niego inicjatywą.

sedziowie pokoju mid-21312031 1200.jpg
Prezydent powołał zespół ds. sędziów pokoju

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że prof. Piotr Kruszyński pracował z Kukiz'15 nad koncepcją wprowadzenia w Polsce instytucji sędziów pokoju. - Rozmawiamy z PiS na ten temat, by ustawa w tej sprawie została jak najszybciej uchwalona. Mam nadzieję, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przestanie się zajmować polityką zagraniczną, spełni swoją obietnicę sprzed dwóch lat i wprowadzimy sędziów pokoju, by znacząco odciążyć sądy rejonowe - powiedział Jarosław Sachajko. 

Jego zdaniem sądy rejonowe powinny zajmować przestępcami, a nie np. pomówieniami.  - Te sprawy na całym świecie załatwiają sędziowie pokoju. Przed II wojną światową w Polsce również byli sędziowie pokoju. Nie wiem, skąd bierze się opór przed wprowadzeniem tej instytucji - dodał poseł Kukiz'15. 

W lutym prezydent Andrzej Duda spotkał się z przewodniczącym Koła Poselskiego Kukiz'15 - Demokracja Bezpośrednia Pawłem Kukizem, a rozmowa dotyczyła powołania w Polsce sędziów pokoju. Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot mówił wtedy, że Kukiz przedstawił prezydentowi założenia swojego projektu dotyczącego wyboru w wyborach powszechnych sędziów pokoju z grona osób z wykształceniem prawniczym. Inauguracyjne posiedzenie zespołu z udziałem prezydenta, który ma przygotować rozwiązania dotyczące wprowadzenia instytucji sędziów pokoju, odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Rozmowa PR 24"

Prowadził: Adrian Klarenbach

GośćJarosław Sachajko, Kukiz'15

Data emisji: 12.03.2020

Godz. emisji: 17.35

PR24/tj

Czytaj także

Rozmowa Kaczyński-Kukiz nt. sędziów pokoju. Prezes PiS "wyraził zainteresowanie"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 10:40
Lider Kukiz'15 wyraził nadzieję, że w tym tygodniu, a najpóźniej w przyszłym, zostanie powołany zespół do spraw sędziów pokoju. - Jakiś czas temu rozmawiałem z panem prezesem Kaczyńskim, na temat sędziów pokoju, wyraził zainteresowanie - powiedział Paweł Kukiz na antenie Polsat News.
rozwiń zwiń