Dzieci z całej Polski na turnieju "Orlika"

2010-10-23, 06:55

Premier Donald Tusk na otwarciu finału turnieju "Orlika" w Warszawie. Foto: fot.PAP

Na warszawskim Torwarze zakończył się finał Ogólnopolskiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Premier Donald Tusk przemawia na rozpoczęciu finału turnieju "Orlika" w Warszawie
+

Uczestniczyły w nim 64 drużyny dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych - od 10 do 11 lat i od 12 do 13.

W najstarszej grupie chłopców wygrał zespół gimnazjum numer 1 z Bytomia. Wśród młodszych chłopców zwyciężył UKS Kościan. Rywalizację młodszych dziewcząt wygrała drużyna Szkoły Podstawowej numer 12 Tęcza Bydgoszcz. Wśród starszych dziewczynek natomiast zwyciężyły piłkarki MUKS-2 Stilon Gorzów Wielkopolski.

Podczas otwarcia imprezy premier Donald Tusk powiedział, że warto było budować boiska dla najmłodszych piłkarzy z całej Polski. Szef rządu dodał, że jest dumny, że udało się zorganizować turniej. "Warto było dla was budować te boiska. Jesteście naprawdę wspaniali" - powiedział premier. Donald Tusk nie wykluczył, że podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 odbędą się także mistrzostwa dla młodzieży na Orlikach.

W turnieju piłkarskim o puchar premiera od początku eliminacji wystąpiło ponad sto tysięcy dziewcząt i chłopców. Rozgrywki przeznaczone są dla drużyn piłkarskich dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych 10 - 11 oraz 12 - 13 lat.

Orlik 2012 to rządowy program budowy stadionów w każdej gminie. W Polsce takich boisk jest około 1350.