more_horiz
Wiadomości

"Zdradzieckie działania". Siostra Kim Dzong Una oskarża Koreę Południową

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 06:41
Siostra północnokoreańskiego przywódcy skrytykowała Stany Zjednoczone i Koreę Południową za przygotowania do wspólnych ćwiczeń wojskowych. Kim Jo Dzong uznała to za wyraz wrogiej polityki Waszyngtonu wobec Pjongjangu. Stwierdziła, że manewry stanowią poważne zagrożenie bezpieczeństwa.
Kim Yo Jong
Kim Yo JongFoto: Forum/ JORGE SILVA
korea południowa strefa zdemilitaryzowana free shutt 1200.jpg
Korea Północna zgłasza gotowość do rozmów i od razu stawia warunki. USA nieugięte ws. sankcji

Siostra Kim Dzong Una oskarżyła Koreę Południową o "zdradzieckie działania". Powiedziała, że tak należy traktować przystąpienie do ćwiczeń niedługo po tym, jak państwa koreańskie wznowiły funkcjonowanie "gorącej linii", co ma na celu złagodzenie napięcia.

W ostatnich latach wspólne amerykańsko-południowokoreańskie manewry były ograniczane. Miało to na celu umożliwienie rozmów na temat wycofania się Korei Północnej z rozwijania broni jądrowej i rakietowej w zamian za złagodzenie amerykańskich sankcji. Negocjacje załamały się jednak dwa lata temu.

Czytaj także:

W Korei Południowej stacjonuje około 28 i pół tysiąca amerykańskich żołnierzy. To pokłosie wojny koreańskiej z lat 1950-1953. Działania zbrojne zakończyły się zawieszeniem broni. Niepodpisanie traktatu pokojowego oznacza, że technicznie Korea Południowa i Korea Północna są w stanie wojny.

IAR/jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem