X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nawrócony raper zaprasza na film o kard. Wyszyńskim. Nagrał teledysk

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 08:18
- To co dzieje się ma ukryty głębszy sens - śpiewa raper Tau w utworze "Wielkie serce". Piosenka promuje film fabularny "Wyszyński – zemsta czy przebaczenie", który jest oficjalną produkcją przygotowaną na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.
Kadr z filmu Wyszyński - zemsta czy przebaczenie
Kadr z filmu "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie"Foto: materiały prasowe

"Wyszyński – zemsta czy przebaczenie" to filmowa realizacja opowiadająca nieznane szerszej publiczności losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski. W tytułowej roli w filmie wystąpił Ksawery Szlenkier, któremu na dużym ekranie partnerują m.in.: Ida Nowakowska, Marcin Kwaśny, Adam Fidusiewicz, Agnieszka Kawiorska, Lech Dyblik oraz Małgorzata Kożuchowska jako Matka Róża Czacka. Utwór promujący produkcję nagrał raper Tau.

- Dobrze jest być kimś ważnym, ale ważniejsze by być kimś dobrym - słyszymy w piosence. - Zapraszamy serdecznie do sprawdzenia tego teledysku oraz na film do kin. Premiera już 17.09 we wszystkich kinach w całej Polsce – napisał Tau w sieci.

Wojenna historia

Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem "Radwan III". Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół.

kard_wyszynski_1200x660.jpg
"Kardynał Stefan Wyszyński. W służbie Kościoła i Ojczyzny". Premiera albumu

- Jako Arcybiskup Metropolita Warszawski pragnę osobiście zatwierdzić, że pełnometrażowy, fabularny film, pod tytułem "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" w reżyserii Tadeusza Syki jest oficjalną produkcją uroczystości beatyfikacyjnych Stefana kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej oraz obchodów roku 2021, którego Prymas Tysiąclecia jest patronem - mówi kard. Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski.

Postawa przebaczenia

Nawiązując do tytułu filmu "Wyszyński – zemsta czy przebaczenie", hierarcha zaznaczył, że Prymas Tysiąclecia ciągle stawał przed tym dylematem i to nie tylko w okresie posługi kapelana Armii Krajowej. - Kiedy się staje na froncie wobec wrogiej armii, to staje się wobec dylematu, jaką zająć postawę – przebaczyć, czy iść drogą zemsty. Ale on szedł drogą przebaczenia także wtedy, kiedy był w więzieniu i kiedy wiele razy – w latach 50., tego ostrego komunizmu – stawał wobec sytuacji, kiedy zemsta mogła mu przyjść do głowy – przypomniał kard. Nycz.

Podkreślił, że kard. Wyszyński walczył z tą pokusą i o to samo prosił osoby ze swojego otoczenia, m.in. te, które towarzyszyły mu w okresie internowania.

Beatyfikacja matki Elżbiety Róży Czackiej i kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

pg,YT,pap

Czytaj także

"Czas to miłość". Przed Świątynią Opatrzności Bożej można oglądać wystawę o kard. Wyszyńskim

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 14:11
Do 6 września przed Świątynią Opatrzności Bożej można oglądać plenerową wystawę "Czas to miłość" poświęconą kard. Stefanowi Wyszyńskiemu - poinformowało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prorok na nasze czasy". Ks. prof. Przybyłowski o kardynale Wyszyńskim

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 07:54
- Dzięki temu, że kard. Stefan Wyszyński chciał być takim duchowym przywódcą, pasterzem, kapłanem, biskupem, to jego przesłanie zyskało wymiar ponadczasowości. Prymas żyje w swoich słowach, w swoim dziele, którego dokonał - mówił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Jan Przybyłowski. Gościem audycji "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja" był także ks. dr Mariusz Boguszewski.
rozwiń zwiń