X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Cyfrowy szczyt "Tallin Digital Summit". Premier: Polska dobrze zna zagrożenie cyberatakami ze Wschodu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 12:16
Premier Mateusz Morawiecki wziął zdalnie udział w organizowanym w Estonii cyfrowym szczycie "Tallin Digital Summit". Podczas dyskusji poruszone zostały kwestie bezpieczeństwa danych. Szef rządu mówił też o znaczeniu małych i średnich przedsiębiorstw w państwach Trójmorza.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Twitter/@KancelariaPremiera

Cyfrowy szczyt "Tallin Digital Summit" to forum dyskusyjne poświęcone technologiom i szeroko rozumianej łączności. W tym roku jednym z głównych zagadnień wydarzenia jest tzw. łączność zaufana.

Premier Mateusz Morawiecki był uczestnikiem panelu liderów poświęconego zmobilizowania światowych demokracji dzięki łączności zaufanej. Zdaniem szefa polskiego rządu należy intensywnie czerpać korzyści, jakie płyną z gospodarki opartej na danych.  - Aby umożliwić rozwój technologiczny, w ramach Inicjatywy Trójmorza promujemy bezpieczeństwo cyfrowe. Polska zna dobrze zagrożenie cyberataków ze Wschodu - powiedział premier.


Posłuchaj
00:59 Estonia premier iar.mp3 Premier Mateusz Morawiecki o bezpieczeństwie danych - relacja Kamila Zalewskiego (IAR)

 

mid-21906070 (1).jpg

Premier: Polska i państwa bałtyckie powinny dziś chronić UE i NATO przed próbami szachowania ze Wschodu

- Kluczowe jest stworzenie warunków do udostępniania danych w krajach o podobnych poglądach. Nie powinniśmy się izolować, ale wspólnie pracować nad rozwojem platform do wymiany danych - powiedział premier.

Mateusz Morawiecki podkreślał również znaczenie współpracy międzynarodowej w ramach inicjatywy Trójmorza. Wpływa ona pozytywnie zarówno na obecną sytuację gospodarczą, jak i pozwala sprawnie reagować na wyzwania stojące przed państwami naszego regionu.

Współpraca transatlantycka

Jak zaznaczył, w państwach Trójmorza właśnie małe i średnie firmy stanowią podstawę do rozwoju gospodarczego i należy się im wsparcie na wielu obszarach. - Współpraca transatlantycka i solidne podstawy dla rozwoju infrastruktury dla małych i średnich firm to upieczenie kilku pieczeni na jednym ogniu. Rozwijamy intensywnie sektor tych przedsiębiorstw, a one stymulują wzrost konkurencyjności całej Unii Europejskiej. Tym samym dajemy młodym ludziom szansę na stworzenie wartości dodanej w naszych krajach - wyjaśnił premier.

Z kolei jak powiedziała szefowa estońskiego rządu Kaja Kallas, zaufanie musi być kluczem do sprostania wyzwaniom takim jak pandemia czy zmiany klimatu, zarówno w technologii, jak i w systemach politycznych i prawnych. - Dane muszą być chronione i należy zapewnić ich bezpieczny swobodny przepływ. Efektywne wykorzystanie danych i cyberbezpieczeństwo tworzą zaufanie, a zaufanie jest ważną częścią w kwestii zachęcenia prywatnego sektora do inwestowania - powiedziała.

Podczas tegorocznego "Tallin Digital Summit" w ramach poszczególnych paneli są omawiane też takie kwestie, jak przyspieszenie transformacji cyfrowej usług rządowych czy wspieranie wzrostu gospodarczego napędzanego innowacjami.

pg

Czytaj także

Premier Mateusz Morawiecki do sojuszników: zawsze możecie liczyć na Polskę

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 11:03
- Polska jest solidarna, gdy inni tej pomocy od nas potrzebują. Naszym sojusznikom chciałbym powiedzieć: zawsze możecie liczyć na Polskę - zapewnił premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyślemy kolejne transporty z pomocą humanitarną". Premier o sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 20:36
Zdecydowałem o wysłaniu kolejnych transportów z pomocą rzeczową na przejścia graniczne z Białorusią - poinformował we wtorek wieczorem premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, Polska liczy na zmianę postawy władz swojego wschodniego sąsiada.
rozwiń zwiń